Romi tri boda, Fiorentina je izgubila od Sampdorije

1

Posljednji poraz Roma je doživjela još u listopadu prošle godine na gostovanju kod Udinesea (2-1) nakon čega je nanizala s 20 utakmica bez poraza

Nogometaši Rome nastavili su s pobjedama i u 24. kolu Serije A. Na Olimpicu su "giallorossi" s 4-1 pobijedili Palermo i ponovo skočili na drugo mjesto prvenstvene ljestvice ispred Milana. Posljednji poraz Roma je doživjela još 28. listopada prošle godine na gostovanju kod Udinesea (2-1) nakon čega je nanizala s 20 utakmica bez poraza u svim natjecanjima. Pobjeda nad Palermom Romi je bila šesta uzastopna u Seriji A, a u njoj se najviše istaknuo Matteo Brighi koji je tresao mrežu Palerma dva puta, u 33. i 62. minuti. Golove su za domaćine postigli i Julio Baptista i John Arne Riise, dok je počasni gol za Palermo postigao Fabrizio Miccoli iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio Rodrigo Taddei prekršajem na Javieru Pastoreu. U redovima Palerma hrvatski napadač Igor Budan u igru je ušao u 73. minuti umjesto Edisona Cavanija.
Nogometaši Sampdorije pobijedili su Fiorentinu 2-0 u posljednjem subotnjem dvoboju 24. kola Serije A i tako skočili sa šestog na četvrto mjesto ljestvice. Sampdoria je ove sezone neporažena na svom Luigi Ferraris stadionu, a ovo joj je bila sedma pobjeda u 12. odigranoj utakmici. Golove za Sampdoriju, kojoj je ovo četvrta uzastopna prvenstvena pobjeda, postigli su Franco Semioli u 16. i Giampaolo Pazzini u 40. minuti. Fiorentini je ovo drugi uzastopni poraz i deseti ovosezonski ukupno, te se momčad nalazi na 11. mjestu na ljestvici.