Komentari 7

Rubčić je debitirao pobjedom: Istra 1961 dobila Osijek u Puli

1

Sportski direktor Istre 1961 Robert Rubčić krenuo je pobjednički kao v.d. trenera protiv Osijeka (2-1) u Puli prvijencima Muamera Svrake i Abdelhakima Bouhne...

Nakon četiri i pol godine vodstva Igora Pamića, Istra 1961 eru bez karizmatičnog trenera na klupi započela je pobjednički. Sportski direktor pulskog kluba i vršitelj dužnosti trenera Robert Rubčić vodio je žuto-zelene do tri boda protiv Osijeka u Puli (2-1) u 13. kolu MAXtv Prve lige.

Sva tri gola na Aldo Drosini pala su u razmaku od 20 minuta drugog poluvremena. Nikola Žižić igrao je rukom u šensaestercu u 57. minuti nakon udarca Tomislava Šorše, a penal za goste u vodstvo je pretvorio Goran Roce.

No nije trebalo čekati dugo na odgovor domaćih. Samo pet minuta poslije Muamer Svraka napravio je potez utakmice kad je s 20 metara iz poluvoleja pogodio lijevu stranu Žitnjakova gola za izjednačenje. Puljani su dovršili preokret 12 minuta prije kraja golom Belgijca Abdelhakima Bouhne iz blizine na asistenciju Stefana Nikolića.

Zanimljivo je da su i Svraki i Bouhni golovi Osječanima bili premijerni u žuto-zelenom dresu. Istrani su tako napredovali na peto mjesto prvenstvene ljestvice, bod iza Splita koji ima utakmicu manje. Osijek je trećim porazom u nizu ostao na pretposljednjoj, devetoj poziciji s devet osvojenih bodova.