Komentari 44

Ruiwu Tan u paru s Wangom osvojio zlato na EP-u u Austriji

1

Nakon što je prošle godine na EP-u u Danskoj osvojio srebro u pojedinačnoj konkurenciji, Ruiwu Tan ove godine je na EP-u u Austriji u parovima uzeo zlato

Hrvatski stolnotenisač Ruiwu Tan u paru s Poljakom Zeng Yi Wangom osvojio je zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Austriji. Oni su u finalu pobijedili domaći par Roberta Gardosa i Daniela Habesohna sa 4-1 u setovima (11-6, 13-11, 8-11, 11-8, 11-8)

Hrvatsko-poljski par odlično je krenuo u meč i poveo 2-0 u setovima. U prvom je bilo 11-6, a u drugom 13-8. Austrijanci su se vratili u igru dobivši treći set sa 11-8. Ipak, četvrti i peti set Tan i Wang dobili su sa 11-8 te uzeli europski naslov.

Inače, Ruiwu Tan je prošle godine na Europskom prvenstvu u Danskoj u pojedinačnoj konukrenciji osvojio srebrnu medalju, ali ove godine nije mogao dalje od osmine finala gdje ga je sa 4-0 u setovima pobijedio kasniji finalist Vladimir Samsonov.

Naslovi za Ovčarova i Fen Li

U pojedinačnoj konkurenciji muški naslov ide u Njemačku, a ženski u Švedsku. U muškom finalu Nijemac Dmitrij Ovčarov u finalu je pobijedio Bjelorusa Vladimira Samsonova sa 4-0 u setovima (11-4, 11-7, 12-10, 11-8).

Kod žena najbolja je bila Šveđanka Fen Li koja je sa 4-2 u setovima (9-11, 11-4, 11-5, 10-12, 11-9, 11-9) bila bolja od Njemice Xiaone Shan.

U konkurenciji ženskih parova bilo je njemačko finale, a Petrissa Solja i Sabine Winter sa 4-2 u setovima (10-12, 9-11, 11-4, 12-10, 11-9, 11-6) pobijedile su sunarodnjakinje Zhenqi Barthel i Xiaonu Shan.

Boll je ipak bio prejak: Ruiwu Tan srebrni na EP-u u Danskoj