Komentari 17

Rusi i Slovenci odradili posao, Srbija je zasjela na vrh skupine

Malta je namučila Slovence koji su minimalno slavili, Rusija nije imala problema na Cipru, a Filip Ozobić nastupio je za Azerbajdžan koji je iznenađujuće uzeo bod u Irskoj

Iznenađenja u ranijim utakmicama kvalifikacijske skupine H za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru nije bilo. Rusija je pobjedom na Cipru 2-0 zasjela na prvo mjesto uz utakmicu više od Hrvatske, a Slovenija minimalnim slavljem 1-0 protiv Malte došla na jednak broj bodova kao i "vatreni".

Dalić i Kovačić uoči Slovačke VIDEO

Rusi su potpuno dominirali u Nikoziji i usmjerili utakmicu na svoj mlin ranim golom Aleksandra Jerohina u šestoj minuti. Konačan rezultat postavio je Rifat Žemaletdinov u 55. Asistent za oba gola bio je Fedor Smolov. Ni jedan od te trojice nije bio u početnom sastavu protiv Hrvatske, Žemaletdinov zbog kartona.

Slovenci su se dugo mučili s Maltežanima, slično kao i Hrvati u ožujskom ciklusu. Na kraju je gol Sandija Lovrića iz penala u 45. minuti bio dovoljan. Starteri su bili veznjak Rijeke Gnezda Čerin, napadač Osijeka Damjan Bohar te Hajdukova špica Jan Mlakar. Šporar je promašio penal u 88. minuti.

Azerbajdžan je iznenadio Irsku u Dublinu odigravši 1-1, i to nakon što su domaćini iščupali bod u samoj završnici. Emin Mahmudov doveo je goste u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, izjednačio je Shane Duffy tri minute prije kraja.

Sosa: Neki su ljudi zlopamtila i ja tu ništa ne mogu napraviti...

Hrvatski veznjak Filip Ozobić ponovno je zaigrao u prvoj postavi Azerbajdžana nakon promjene državljanstva. U istoj skupini (A) Srbija je rutinski svladala Luksemburg 4-1 (dva gola Aleksandra Mitrovića, jedan Nikole Milenkovića, autogol Chanota) i zasjela na prvo mjesto s jednakim brojem bodova kao Portugal.

Ranije je Finska u skupini D golom Joela Pohjanpala iz 70. minute svladala Kazahstan 1-0 i došla na drugo mjesto, tri boda iza Francuza koji imaju utakmicu više i kasnije gostuju u Ukrajini.

Erling Haaland u 20. minuti realizirao je penal, a Mohamed Elyounoussi u 77. postavio konačnih 2-0 za Norvešku u Latviji.