Komentari 25

Golovi Ljubičića i Vukušića stigli prekasno, pobjeda Zenita

1

Nakon 50 min. Zenit na Poljudu vodi 3-0! J. Buljat je u nastavku skrivio dva penala! U 69. je smanjio Marin Ljubičić, a osam minuta prije kraja za 3-2 je zabio Vukušić

Poznati su početni sastavi utakmice s Poljuda. Trener Goran Vučević nije puno mijenjao, a u veznom redu prednost je dao Bulkuu nad Brkljačom. Spalletti je na klupi ostavio Lazovića, a Zenit bi trebao igrati u formaciji 4-5-1.

Početni sastavi:

Hajduk: Subašić - Strinić, J. Buljat, Vejić, Maloča -  Bulku, M. Ljubičić, An. Sharbini, Tomasov - Ibričić, Vukušić

Zenit: Malafeev - Luković, Fernando Meira, Križanac, Anyukov - Denisov, Fayzulin, Huszti, Rosina, Ionov - Buharov

LIVE

Počela je utakmica na raspjevanom, ali ne i punom Poljudu. Čini se kako su posljednji rezultati Hajduka utjecali na navijače. Zenit ima inicijativu, ali bez konkretnog učinka.

9'  Prvi udarac za Hajduk. Ravno po sredini s 25 metara pokušao je Tomasov

12' Ionov je pokušao iznuditi penal, za simuliranje je dobio žuti karton

18' Rosina je bio ispred Subašića, ali u 'mrtvom kutu' pa golman Hajduka nije imao problema ukrotiti udarac

Hajduk ne izgleda dobro na travnjaku, Rusi dominiraju, a 'bili' su nekoliko puta sramežljivo prešli centar

21' Polukontra Hajduka, Anas je ušao u 16-erac i iskosa pucao slabašno pokraj gola

23' Odbila se lopta do Tomasova u kaznenom prostoru, pucao je iskosa u 'rašlje', ali je Malafeev dirao loptu taman koliko je potrebno da ode u korner. Hajduk je živnuo!

24' Vrlo dobra prilika, malo previsoko probao je Rosina, da je bilo malo niže...Subašić je samo pogledom nemoćno ispratio loptu

32' GOOL! Nakon kornera je Meira pogodio stativu, a lopta se odbila do Ionova koji je jakim prizemnim udarcem pogodio za 1-0!

41' Huszti je umalo iznenadio golmana Hajduka, udaraca s 25 metara otišao je Subašiću ispod ruku, ali na sreću u korner

45' Prvi zvižduci na Poljudu, i to vrlo glasni! Zenit je odigrao fantastičnu akciju s nekoliko 'lažnjaka' i dodira iz prve, a Rosina je ostao sam na 10 metara, obrana Subašića! Kakva prilika!

Gotovo je prvo poluvrijeme, a Poljudom odjekuju glasni zvižduci!

47' GOOOL! Pobjegao je Buharov, a Jurica Buljat mu je bez razmišljanja uletio u noge, čisti penal! Huszti je zabio iako je Subašić pogodio stranu. Zenit vodi 2-0!

51' Jurica Buljat kao da igra protiv Hajduka! Opet je potpuno nepotrebno skrivio penal, 'zakačio' je po nozi Zenitova igrača koji nije ni bio u prilici!

51' GOOOL! Subašić je obranio Rosini penal, ali se lopta odbila na noge Talijanu koji je pospremio u 'rašlje' za 3-0!

56' Križanca je zamijenio Kaunnikov

61' Oremuš je ušao umjesto lošeg Tomasova

69' GOOOL! Ljubičić je primio loptu na prsa i lijepo zabio iz okreta nakon poluvoleja!

73' Još dvije zamjene Zenita, Rosina i Denisov su izašli, a ušli su Lazović i Semak.

82' GOOOL! Vukušić je zabio nakon loše intervencije Malafeeva koji je odbio loptu točno na udarac 'sinjskom dijamantu'

Hajduk je pritisnuo Zenit i traži gol za izjednačenje!