Komentari 20

Šahtaru bod, APOEL čudesno osvanuo na 1. mjestu ljestvice!

6

Šahtar je u skupini G dočekao ruski Zenit. Završilo je 2-2. U drugom ogledu APOEL je iznenadio Porto i uzeo im bod. Tako je APOEL sada prvi na ljestvici skupine G...

Šahtar je u dvjema utakmicama u europskim natjecanjima igrao protiv ruskih klubova i u obje utakmice nije primio gol. Prekinuo je to Zenit koji je na gostovanje u Ukrajinu stigao kao druga momčad skupine G.

- Očajno trebamo pobjedu - rekao je uoči utakmice kapetan Šahtara i hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna.

Poveo je Šahtar u 15. minuti preko Wiliana, no Širokov je u 33. minuti sve vratio na početak. Isti je igrač u 10. minuti promašio penal. I kad se činilo da će se na odmor s 1-1, Luiz Adriano u sudačkoj nadoknadi zabio je za prednost Šahtara. No u drugom dijelu Zenit je zaigrao bolje i preko Fayzulina izjednačio rezultat na 2-2. Tako je i ostalo.

APOEL nakon remija kod Porta prvi na ljestvici

U drugoj utakmici skupine G Porto je dočekao APOEL. Gosti baš nemaju odlična iskustva s portugalskim klubovima. Poraz od Sportinga 16-1 u sezoni '63./'64. u Kupu prvaka upisan je kao najveći u povijesti kluba. Dobro su gosti krenuli u utakmicu, no Porto je poveo. Sjajni Hulk bio je strijelac za 1-0 u 13. minuti utakmice. APOEL je izjednačio samo šest minuta nakon toga preko Ailtona. Otišlo se na odmor s istim rezultatom. APOEL je zadržao 1-1 i otišao kući s bodom što ga dovodi na prvo mjesto na ljestvici.