Komentari 415

Inter rutinski zabio tri komada, Zanetti: Ovo navijanje je čudo

25

Hajduk je na Poljudu u 3. pretkolu Europske lige izgubio od milanskog Intera 3-0 pred 35.000 ljudi. Golove za Inter zabili su Wesley Sneijder, Nagatomo i Coutinho

Nadali su se da mogu iznenaditi Inter, nadali su se čudu pred 35.000 navijača, ali jednostavno nije išlo. Inter je rutinski i bez većih problema pobijedio Hajduk 3-0 golovima Sneijdera, Nagatoma i Coutinha. Već je na poluvremenu bilo 2-0, a Hajduk nije ni igrao tako loše. No nije išlo protiv trostrukog prvaka Europe.

- Zadovoljni smo. Ovdje nije lako igrati, ova atmosfera je čudesna. Oduševljen sam. Ovo navijanje je veće od nogometa - rekao je Javier Zanetti nakon utakmice.

Razlika u kvaliteti bila je očigledna pa je Inter, koji je daleko od prave forme, lako odradio stvar na Poljudu. Mišo Krstičević od prve je minute najavio napadačku igru, no teško su igrači Hajduka dolazili u šanse. Majstorski gol Wesleya Sneijdera i nesretan "odbijanac" Maloče malo su poremetili "bile". Na semaforu je bilo 2-0, no navijači nisu prestajali s pjesmom.

- Tri gola su previše. Nismo trebali toliko primiti, ali Inter je zasluženo slavio. Žao mi je što nismo zabili, ponajviše zbog ove fantastične publike - rekao je Mišo Krstičević nakon utakmice.

Tri gola su previše, šteta što nismo zabili zbog ovih fantastičnih navijača, Mišo Krstičević

A publiku je pohvalio i gostujuću trener Andrea Stramaccioni.

- Ovi navijači su fantastični. Neću reći da smo strahovali od igranja pred ovakvom publikom, ali smo imali respekt.

Svi su bili oduševljeni navijačima. I zaista je sjajno navijala Torcida. Jedina "mrlja" navijanja je 76. minuta i pomalo neshvatljiv potez. Za Inter je ušao mladi hrvatski napadač Marko Livaja koji je u Hajduku igrao prije dvije godine. Zviždali su Livaji svaki put kad je primio loptu. Potpuno nepotrebno...

Ovo navijanje veće je i od nogometa, Javier Zanetti

Inter je bez većih problema držao igru pod kontrolom, a Palacio i Coutinho napravili su pravi kaos u Hajdukovoj obrani kod trećeg gola. Hajduk je pokušao ublažiti poraz, umalo je to i uspio. Dvije sjajne šanse imao je Anton Maglica. Kod prve je ispao smiješan pokušajem loba, a kod druge je pucao ravno u golmana Intera. Oba je puta išao sam na Handanoviča.

Hajdukova mladost jednostavno je "izgorjela" u ovoj atmosferi. Jednoga dana sigurno će prepričavati kako su igrali s legendama poput Sneijdera, Zanettija i Milita...