Komentari 15

Šarić odigrao jednu od najboljih utakmica sezone, pali Wizardsi

1

Ben Simmons u četvrtoj četvrtini imao je 24 slobodna bacanja što je rekord NBA lige, zabio je 31 uz 18 skokova, a naš Dario Šarić zabio je 24 uz vrlo dobar šut iz igre...

Kad Dario Šarić, Ben Simmons i Joel Embiid imaju svoju večer apsolutno nitko u domu Sixersa nije siguran. Osjetili su to noćas na svojoj koži sjajni Wizardsi koje je Philadelphia pobijedila 118-113 uz veličanstven učinak spomenutog trojca.

Dario je došao na korak do rekorda sezone (25) zabivši 24 koša uz osam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Joel Embiid zabio je 25 te imao 14 skokova i četiri asistencije, a fantastičan je bio Simmons sa 31 košem, 18 skokova (najviše u karijeri) i četiri asistencije. Simmons je 15 koševa zabio s linije slobodnih bacanja, a 24 od 29 bacanja izveo je u posljednjoj četvrtini utakmice što je rekord NBA lige. Sixersi su u odličnoj formi jer ovo im je šesta pobjeda u posljednjih osam utakmica te 12. u sezoni.

Bojan Bogdanović nije imao sjajnu večer sa svojom Indianom. Pacersi su izgubili na gostovanju kod Houstona 118-97 uz 15 koševa i jedan skok našeg košarkaša. Nije Babo briljirao, za tri poena gađao je 3/8, a iz igre ukupno 6/12. Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden s 29 koševa, 10 asistencija i osam skokova.

Mario Hezonja igrao je četiri minute u pobjedi Orlanda protiv Thundera 121-108. Za to vrijeme imao je dva skoka i jednu asistenciju. Briljirao je Aaron Gordon s 40 koševa i 15 skokova.

Sunsi su izgubili od Pistonsa 131-107, a naš Dragan Bender je za 17 minuta na parketu zabio tri koša te imao dvije asistencije i dva skoka. Zanimljivo, Bender je pokušavao samo za tricu, no ni to mu nije išlo najbolje, zabio je samo jednu iz četiri pokušaja.

Prvacima je na gostovanju u Los Angelesu kod Lakersa trebao produžetak za pobjedu 127-123. Steph Curry zabio je 13 od svojih 28 koševa zabio u produžetku. Durant je zabio 29, Thompson 20... Brandon Ingram za Lakerse je zabio 32, a Ivica Zubac ponovno nije dobio niti minute na terenu.