Schalke zabio 14 komada, Ivan Rakitić niti jedan...

1

Ivan Rakitić na pripremnoj utakmici sa Conilom, španjolskim petoligašem, za Schalke je odigrao prvih 45 minuta i sudjelovao u trećem pogotku...

Nogometaši Schalkea se nalaze na pripremama u Španjolskoj, gdje pumpaju snagu za nastavak prvenstva u Bundesligi. Podsjetimo da je Schalke završio kao drugi u jesenskom dijelu. U četvrtak je Schalke gostovao u Chielani de la Fronteri gdje je igrao protiv tamošnjeg petoligaša Conila i pobijedio sa čak 14-0. Hrvatski nogomeaš Ivan Rakitić odigrao je prvih 45 minuta za Maghatovu momčad, a sudjelovao je tek kod trećeg pogotka. Naime, opalio je Rakitić s dvadesetak metara, vratar domaćih je zaustavio udarac, ali je samo odbio loptu do natrčalog strijelca Edua. Pet pogodaka je postigao Asamoah, Altintop tri, dva su se puta u strijelce upisivali spomenuti Edu i Sanchez, dok su po jednom mrežu nemoćnog domaćina tresli Kuranyi i Farfan.