Senzacionalni Poljak uspio ono što nisu uspjeli Ronaldo i Ševa!

1

Krzysztof Piątek (23) o kojem smo pisali u petak kao najboljem strijelcu Serie A, nastavio je svoju dominaciju Apeninima u dresu Genoe.

Skoro si uništio karijeru, a sad je 'revolveraš' od 30 milijuna €

Danas je na gostovanju kod Frosinonea zabio dva gola za pobjedu i sada ih već ima osam u Serie A, odnosno 12 u sezoni u sedam utakmica. Jasno, prvi je strijelac lige i dalje, sada bježi Lorenzu Insigneu za tri gola!

Ovakav start nekog debitanta u 'calciju' se ne pamti. Ševčenko je u prvoj sezoni u Italiji zabio sedam golova u šest utakmica kao i Ronaldo Nazario u Interu, a Milito je u Genoi dao pet golova u prvih šest utakmica.

Poljak se izjednačio sa Karlom Hansenom koji je u sezoni 1949/50 igrajući za Atalantu također zabio osam golova u prvih šest utakmica.

Piatek je zabio dva komada u tri minute, prvi u 33. drugi u 36. minuti, oba na asistenciju napadačkog partnera Kouamea. Frosinone našeg Stipe Perice je pak zabio svoj prvi gol ove sezone u Serie A i to iz penala kojeg je on izborio, strijelac je bio Ciano u 41. minuti.

U najjačoj utakmici u terminu od 15 sati Fiorentina Marka Pjace pobijedila je Atalantu Marija Pašalića 2-0. Veretout je zabio iz penala u 63., Biraghi završio posao u 94. minuti. Pjaca je igrao 54. minute, a Pašalić svih 90.

Nogometaši Bologne preokretom su došli do pobjede nad Udineseom kojeg su pred svojim navijačima svladali sa 2-1 (1-1) u prvoj utakmici nedjeljnog programa 7. kola talijanske Serie A.

Gosti su poveli u 32. minuti pogotkom Pussetta. Deset minuta poslije odličnu akciju domaće momčadi izjednačujućim pogotkom zaključio je Santander, a pobjedu Bologni donio je Orsolini u 82. minuti.

Milan uvjerljiv

Nogometaši Sassuola, koji su odlično startali u novoj sezoni, u nedjelju su na domaćem terenu protiv AC Milana izgubili sa 1-4.

Strijelci za Milan bili su Franck Kessié (39), Suso (50, 90+5) i Samu Castillejo (60), dok je za Sassuolo zabio Filip Đuričić (68). Alen Halilović bio je na klupi za pričuve Milana, dok je Ivan Strinić zbog srčanih problema još uvijek izvan terena.