Komentari 5

Šest ujutro i 0°C: Dinamo u LP izvukao remi s igračem manje

1

Liga prvaka mladih odvela je Dinamo na gostovanje u Kazahstan, a modri su remizirali 1:1 na umjetnoj travi, na istom stadionu na kojem je prva momčad u 3. pretkolu Lige prvaka izbacila Astanu

U 2. kolu Lige prvaka mladih Dinamo je u prvoj utakmici u Kazahstanu remizirao 1:1 s Astanom i ima obećavajući rezultat uoči uzvrata.

Igralo u 6 sati ujutro po hrvatskom vremenu! Po lokalnom je bilo 11.

Utakmicu je usmjerio crveni karton lijevog beka plavih Petra Mikulića već u 34. minuti. On je u dvije minute dobio dva žuta kartona!

S igračem manje Dinamo je tako igrao dvije trećine utakmice.

Astana je povela golom Prokopenka u 45. minuti, no veliki gol u gostima zabio je zlatni džoker Leon Šipuš u 87.

Igralo se na nula Celzijevih stupnjeva, na umjetnoj travi, na istom stadionu na kojem je prva momčad Dinama u 3. pretkolu Lige prvaka izbacila Astanu.

A plavi su igrali bez ozlijeđenog prvoga golmana Dinka Horkaša. Uzvrat je 27. studenoga u Zagrebu.

Za Dinamo su igrali: Josipović - Radonja, Šutalo, Franjić, Mikulić - Julardžija (od 37. Hrvoj), Gjira, Pavlak (od 88. Radić) - Ćuže, Baturina (od 65. Šipuš), Marin. Trener Igor Jovićević.