Komentari 29

Šesti uzastopni poraz Cibone: Mršićeva ostavka prihvaćena

6

U 10. kolu ABA lige Cibona je u Draženovom domu izgubila od Crvene zvezde 71-63. Cibosi su imali samo tri dvoznamenkasta igrača, te su upisali šesti poraz sezone

U 10. kolu ABA lige Cibona je u Draženovom domu izgubila od Crvene zvezde 71-63.

Vodila je Cibona u 8. minuti prve četvrtine 15-11 kada je sve krenulo nizbrdo. Do kraja prvih 10 minuta utakmice Zvezda je već stvorila +5 (21-16), a na poluvrijeme je otišla s +10 (36-26).

U prvim minutama treće četvrtine Cibona se u potpunosti vratila u utakmicu, pa čak i izjednačila na 38-38, no u drugom dijelu treće dionice beogradski sastav ponovno radi dobru seriju i odlazi na prednost +10.

U posljednjih je 10 minuta prednost Zvezde rasla i do 15 razlike (65-50), a na kraju se zaustavila na osam.

Najbolji igrač susreta bio je nedvojbeno Boris Savović koji je za 35 i pol minuta na parketu ubacio 12 poena, te upisao čak 14 skokova. Igor Rakočević upisao je 13, a Raško Katić 10 poena.

Kod domaćina je najefikasniji bio DJ Strawberry sa 17 poena, četiri ukradene lopte, te po dvije asistencije i dva skoka.

Veljko Mršić nakon utakmice ponudio je ostavku, a Uprava je nakon sastanka ostavku i prihvatila.

- Idem na sastanak s upravom i ponudit ću ostavku, a na njima je da odluče imaju li drugo rješenje - rekao je Mršić odmah nakon utakmice

Inače, treneru Cibone tijekom susreta nisu bili naklonjeni ni navijači koji su nekoliko puta skandirali i tražili njegov odlazak.

ABA liga, 10. kolo:

• Cibona - Crvena zvezda 63-71
  • Szolnoki - Igokea 78-82

Redoslijed: 1. Igokea 8-2, 2. Partizan 7-2 (-1), 3. Crvena zvezda 6-4, 4. Cedevita 6-3 (-1)...