Komentari 34

Šibenik pokleknuo u Puli, Istra pobjedom ostala u prvoj HNL

2

Nakon 1-1 na Šubićevcu, Istra je kod kuće slomila Šibenik rezultatom 2-0 u uzvratnoj utakmici doigravanja za 1. HNL i tako drugu godinu zaredom na kraju izborila ostanak u elitnom rangu hrvatskog nogometa

Nakon Varaždina prošle godine, ni Šibenik nije uspio srušiti 'doktore za doigravanja' pa su Puljani na domaćem terenu pred nešto više od 5000 gledatelja golovima Fuentesa i Ivančića pobijedili Šibenik (2-0) i ostali prvoligaši.

Istra je u ovu utakmicu ušla kao favorit, a to je i pokazala na terenu. Veliki udarac za Šibenik bio je izostanak Borisa Pandže sa stoperske pozicije, a na njegovo je mjesto postavljen Blaić. Domaći su nogometaši od početka imali laganu inicijativu, ali mogli su i rano gubiti jer je nekoliko minuta nakon početka utakmice Čondrić loše primio loptu nogom i napucao Ampema, ali se na njegovu sreću lopta odbila u gol aut.

Domaći su napadali, a na kraju su i spretno zabili gol. Pucao je Fuentes, lopta je pogodila gostujućeg stopera i promijenila smjer, a Labrović na golu ostao je na krivoj nozi za veliko slavlje na Aldo Drosini. Na odmor se otišlo s prednošću Istre (1-0). znao je Borimir Perković da mu u nastavku bar za produžetke treba gol.

I po to su krenuli njegovi izabranici, munjevitim izlascima iz obrane pokušali su iznenaditi Puljane, a najbliže su bili kad je Prince Ampem pogodio stativu. Nakon toga nervoza je sve više rasla, a gosti nisu uspjeli zabiti gol. Točku na i postavio je Ivančić u 72. minuti utakmice i tako osigurao svojoj momčadi ostanak u elitnom rangu hrvatskog nogometa.

Tako je poznato svih deset momčadi koje će se sljedeće sezone natjecati u 1. HNL, a to su Dinamo, Hajduk, Osijek, Rijeka, Gorica, Lokomotiva, Slaven Belupo, Inter, Varaždin i Istra.