Komentari 4

Šibenik preokretom srušio Istru! Dinamov igrač glavni u pobjedi

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina, a Dinamov igrač na posudbi donio je i preokret kada je majstorski poslužio Delića. Šibenčani su se pobjedom odvojili od Istre

U susretu 25. kola Prve HNL Šibenik je pobijedio Istru 1961 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

POGLEDAJTE VIDEO:

Demoni uoči finala Kupa 00:38

Bila je to prva pobjednika Šibenika u posljednjih pet kola, dok je Istra 1961 u zadnja četiri kola osvojila samo jedan bod.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela, a pogodak je postigao Dion Drena Beljo. Mateo Lisica je ubacio s desne strane, a napadač Osijeka na posudbi u Puli glavom pospremio loptu u mrežu.

Šibenik: HT Prva liga, 25. kolo, HNK Šibenik - NK Istra

Šibenik je izjednačio preko Antonija Marina u 53. minuti. Marin je izašao jedan na jedan s golman, zaobišao ga i pucao na prazan gol. Međutim, istarski branič uklizao je i izbio loptu, no pokazalo se kako je lopta ipak prešla gol liniju.

Aktivirao se i VAR kako bi provjerio je li krilni igrač Šibenik bio u zaleđu u trenutku primanje lopte. No, sve je bilo čisto i domaćin je izjednačio.

Deset minuta kasnije Šibenik je okrenuo rezultat. Marin je ponovo bio u glavnoj ulozi. Igrač na posudbi iz Dinama ušao je u kazneni prostor suparnika i povratnom loptom uposlio Ivana Delića koji je pogodio za 2-1.

U posljednjim trenucima susreta gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, no Beljo i Abdallahi Mahmoud nisu uspjeli svladati Lovru Rogića.

Šibenik je ovom pobjedom pobjegao Istri na četiri boda razlike. Sada je osmi sa 26 bodova, dok Puljani ima 22 boda. Na začelju je Hrvatski dragovoljac sa 10 bodova.

"Plavi" vode na ljestvici s bodom više od Osijeka, ali imaju i utakmicu manje.