Komentari 34

VIDEO Velika gužva u redu za Europu: Frigan srušio Šibenik

16

Šibenčani su pali na Rujevici i nakon slavlja Gorice nad Osijekom razlika u borbi za ostanak je samo četiri boda. A u onoj za Europu potpuna ludnica. Rijeka je pred 4437 gledatelja slavila minijaturom Frigana

Nogometaši Rijeke u posljednjoj su utakmici 28. kola HNL-a kao domaćini na Rujevici svladali Šibenik 1-0 (0-0).

POGLEDAJTE VIDEO:

Svi smo jedna obitelj 01:33

Jedini pogodak na utakmici postigao je najbolji riječki strijelac ove sezone Matija Frigan (10) na samom početku drugog poluvremena.

Riječani su imali terensku inicijativu i tijekom prvih 45 minuta no nisu uspijevali na legalan način pronaći put do gostujuće mreže. Marin je zabio već u drugoj minuti, no suci su gol poništili zbog zaleđa. Kasnije je Janković zatresao prečku, a golman Šibenika Rogić bio je najzaposleniji čovjek u prvom dijelu.

No, na samom početku drugog dijela Šibenčani su im sami uvelike pomogli. Rogić se bespotrebno poigravao, to je rezultiralo izgubljenom loptom na 20-ak metara od njegova gola. U posjed je stigao Marin koji je odmah proigrao Jankovića u kaznenom prostoru, a ovaj je proslijedio do Frigana koji se našao nečuvan u samom srcu kaznenog prostora. Strijelac kalibra mlade riječke zvijezde takve prilike ne propušta.

Do kraja dvoboja Šibenik se pokušao spasiti poraza no nije stvorio niti jednu izgledniju priliku.

Ovom pobjedom Rijeka je skočila na četvrto mjesto sa 38 bodova, koliko imaju i treći Osijek te peti Varaždin, a samo bod manje ima šesti Slaven Belupo. Šibenik je, pak, deveti sa 24 boda, samo četiri više od posljednje Gorice.

Na vrhu je Dinamo sa 63 boda, devet više od drugog Hajduka.

28. kolo HNL-a 19:10 , Stadion Rujevica, Rijeka
Rijeka
Frigan 47'
1 : 0
Šibenik

Igrat će se najmanje četiri minute sučeva dodatka.

88'

Rijeka je jurnula u kontru i Grgić je opalio s 20 metara iskosa. Tukao je u suprotni kut po podu, a lopta je prohujala pored stative. Nije ovo bilo daleko!

85'

Posljednja promjena kod Rijeke. Ušao je Ivan Smolčić umjesto Mitrovića.

82'

Fantastična obrana Nediljka Labrovića. Što je sada obranio riječki golman. Gotovo identičnu akciju odigrali su Šibenčani kao u kupu, samo što je sada akciju glavom završio Radonjić.

Labrović se ispružio i sjajno jednom rukom odbio loptu u sigurnost.