Komentari 15

Hrvati odlični u nemogućim uvjetima: Trojica do bodova, Vidović se ugurao u TOP 20!

Unatoč teškim uvjetima na slalomu u Kranjskoj Gori, Filip Zubčić, Istok Rodeš i Matej Vidović osvojili su bodove. Najbolje se snašao Francuz Clement Noel koji je osvojio prvo mjesto...

Francuz Clement Noel (23) pobjednik je slaloma kojeg su skijaši u nedjelju vozili u Kranjskoj Gori, dok su hrvatski skijaši Filip Zubčić, Matej Vidović i Istok Rodeš odvozili solidno i osvojili bodove.

POGLEDAJTE VIDEO: Zubčić 14. u Banskom dan nakon pobjede

Zubčić 14. u Banskom dan nakon pobjede 00:48

Noel je pobijedio s vremenom 1:47.51, drugi je njegov sunarodnjak Victor Muffat-Jeandet sa 62 stotinke slabijim vremenom (1:48.13), a treći je Švicarac Ramon Zenhäusern sa 71 stotinki zaostatka (1:48.41).

Zubčić je na kraju zauzeo 12. mjesto sa 2,22 minute zaostatka (1:49.73) za pobjednikom. Vidović je 18. sa 2,79 zaostatka (1:50.30), dok je Istok Rodeš 22. sa (1:50.80) 3.29 slabijim vremenom od Noela.

Alpine Skiing - Men

Danas je u Kranjskoj Gori Hrvatska imala još jednog predstavnika, Samuela Kolega koji nije uspio završiti prvu vožnju. Prvu vožnju nije uspjelo završiti 25 od 67 skijaša.

Nakon današnje utrke u poretku slalomaša vodi Austrijanac Marco Schwarz sa 625 bodova, drugi je Švicarac Zenhäusern sa 503 boda, a treći je Noel sa 473 boda. Zubčić je 24. sa 112 bodova.

Zubčić još može osvojiti Mali globus: Evo što mu je potrebno

U ukupnom poretku skijaša Francuz Alexis Pinturault nije uspio povećati prednost ispred drugoplasiranog Švicarca Marca Odermatta. Pinturault danas nije završio utrku pa na prvom mjestu i dalje ima 1.100 bodova, 31 više od Odermatta. Treći je još jedan Švicarac Loic Meillard s 760 bodova, dok je Zubčić osmi s 664 boda. Vidović je 95. s 44 boda, a Rodeš je 121. s 17 bodova.

Live
Slalom, 2. utrka 12.30 sati , KRANJSKA GORA
Sortiranje događaja
13.22

I posljednji skijaš danas u Kranjskoj Gori, sjajni Francuz Clement Noel kreće na stazu s 61 stotinkom prednosti.

Odlično je odskijao prvi dio staze, a prednost iz prolaza u prolaz povećava. Fenomenalni Noel u cilj ulazi prvi s 62 stotinke prednosti.

Zaslužena pobjeda za Francuza! Zubčić na kraju utrku završava 12. s 2.22 sekunde zaostatka, Vidović 18. i Rodeš 22.

13.19

Norvežanin Hernik Kristoffersen puno je vremena izgubio u ravnijem dijelu staze. Smanjuje zaostatak, ali tempo mu je pao i završava četvrti s 10 stotinki zastatka za vodećim Francuzem.

13.15

Evo nam i najboljeg skijaša ove sezone Francuza Alexisa Pinturaulta, vodećeg u ukupnom poretku s 1100 bodova.

Nevjerojatno! Francuz je zakasnio prema vratima i prošao preko njih te danas doma odlazi bez bodova.

13.14

Francuz Victor Muffat-Jeandet odlično je odvozio drugu slalomsku vožnju i u cilj ulazi prvi s 28 stotinki prednosti ispred Meillarda.

13.12

Marco Schwarz krenuo je po potvrdu malog Globusa. Uz male poteškoće na središnjem dijelu staze zaostaje minimalnu te u cilju završava treći s 79 stotinki zaostatka.

Zubčić je pao na osmo mjesto, dok je Vidović na 14. mjestu.