Sjajni Prkačin nedovoljan za pobjedu kod FMP-a

1

Cibona je izgubila 85-76 na gostovanju Železniku unatoč 26 koševa kapetana Nikše Prkačina, koji je na parketu morao provesti čak 34 minute

Samo dva dana nakon velike pobjede nad Maccabijem momčad Velimira Perasovića išla je na gostovanje u Srbiju. Kako se čini, u ovom je trenutku 'NBA ritam' za njih malo previše. Protiv FMP-a niti u jednom trenutku nisu došli u šansu za pobjedu, što nikako ne može biti realan odnos snaga...
No jedna je točka u ovoj utakmici i te kako bila svijetla. Nikša Prkačin u poznim je košarkašim godinama, ima problema s ozljedom, a protiv Maccabija je odigrao fantastičnu 21 minutu. No sve to nije ga spriječilo da u beogradskom predgrađu odigrao 34 minute i FMP-u utrpa 26 koševa! Gađao je slobodna bacanja 10-11, izborio čak devet prekršaja, a sakupio je i šest skokova. S 34 godine na leđima Nikša doista igra košarku karijere.
No samo on nije bio dovoljan. Solidnu partiju odigrao je i Marin Rozić (10 koševa uz šut 4-6), no šuterski raspoloženi nisu bili Amerikanci Calloway i Marshall. Prvi je za 11 koševa gađao 3-12, drugi za svojih 16 također slabih 3-10. Jared Homan za 16 minuta nije stigao niti jedanput pucati na koš, Longin je dobio pet minuta, a Vukušić samo dvije... S druge strane, najviše problema obrani Cibone napravio je Dragan Labović, koji je zabio 20 koševa.
FMP je nakon izjednačene prve četvrtine već u drugoj dionici otišao na dvoznamenkastu prednost, koju je do kraja samo čuvao. Prišla je Cibona u završnici na minus šest, no za više od toga nije bilo snage.