Komentari 2

Sjajni Zubčić do druge vožnje u slalomu! Osvojio je 19. mjesto

Preostala trojica hrvatskih skijaša nisu uspjela izboriti drugu vožnju. Matej Vidović je zaostao 3.68 sekundi što mu je donijelo 40. mjesto, a dva mjesta iznad bio je Istok Rodeš. Samuel Kolega bio je 50.

Nakon veleslaloma i slaloma u Alta Badiji, za hrvatskog skijaša Filipa Zubčića nema odmora. Skijaši su preselili u 146 km udaljenu Madonnu Campiglio na novu rundu slaloma.

Zubčić treći u Santa Caterini 01:56

Najbolji hrvatski skijaš u veleslalomu bere bodove kao na traci, a sada je počeo i u slalomu. Jučer je u Alta Badiji bio 26., a u večernjem slalom u Madonni je u prvoj vožnji završio na 19. mjestu.

Filip je startao kao 16., što mu je najbolji startni broj u karijeri što se tiče slaloma. Zaostao je 1.58 i pao na 16. mjesto Na prvu možda nije izgledalo dobro, ali kako su stazom prolazili skijaši, bilo je jasno kako je Zubčić odradio fantastičan posao. Na kraju je osvojio 19. mjesto i izjednačio svoj najbolji rezultat u prvoj vožnji. To je također do sada bilo 19. mjesto koje je osvojio u prvoj vožnji Levija.

Alpine skiing: World Cup

U Madonni di Campiglio je hrvatsko skijanje imalo pobjednika, kad je Ivica Kostelić 2003. slavio u slalomu, a današnja generacija reprezentativaca iskazala se prije dvije godine. Tada je Istok Rodeš sa startnim brojem 66 osvojio sedmo mjesto, što je njegov najbolji rezultat u Svjetskom kupu, dok je Matej Vidović osvajanjem 18. mjesta došao do svog drugog najboljeg ostvarenja.

Natjecanje u Madonni di Campiglio bit će i posljednja provjera uoči nastupa na Sljemenu, gdje će se skijaši boriti za bodove 6. siječnja, ove godine, nažalost, bez navijačke podrške.

Svaki bod je bitan pa se tako nadamo kako će Filip u drugoj vožnji do što boljeg rezultata. U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Alexis Pinturault ima 400 bodova, 25 više od drugoplasiranog Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea. Filip Zubčić je sa 239 bodova ostao na četvrtom mjestu.

Najbolji u prvoj vožnji bio je Sebastian Foss-Solevaag s vremenom 47.34. Druga vožnja je na rasporedu u 20.45.