Komentari 43

Skandal u Drugoj HNL: Sudac nije priznao čisti gol iz penala!

1

Ante Aralica pogodio je mrežu iz penala. Bolje rečeno, kroz mrežu. Sudac Tino Krečak nije vidio da je to gol, kao ni njegovi pomoćnici. Sesvete su ozbiljno oštećene u Dugopolju

Igrala se 75. minuta derbija kola Druge HNL u Dugopolju, gdje je istoimeni domaćin vodio 2-1 protiv Sesveta. Gosti su dobili penal nakon što je Ivan Žižić rukom blokirao indirektni udarac za Sesvete te zbog toga zaradio i izravan crveni karton.

Izvođenja se prihvatio Ante Aralica i lijepo plasirao loptu u lijevu stranu mreže, baš na mjesto gdje je bila - šuplja. Ali, gle čuda, glavni sudac Tino Krečak iz Velike Gorice samo je odmahnuo rukom!

Uzalud su Sesvećanima bili silni protesti kao i činjenica što je utakmica bila u izravnom televizijskom prijenosu Hrvatske nogometne televizije, pokrivena s nekoliko kamera. Gol nije priznat. Inače, pomoćnici prije svakog poluvremena provjeravaju ispravnost mreža pa se postavlja pitanje što su radila gospoda Mihalj i Rožić.

Pravda je u samoj završnici ipak došla na vidjelo jer su Sesvete u petoj minuti sudačke nadoknade došle do vrijednog boda golom Petra Bosančića, bivšeg igrača Dugopolja. Imali su gosti priliku i za potpuni preokret, ali Aralica je pogodio spojnicu.

Ovim remijem Sesvete i Dugopolje ostale su na drugom odnosno trećem mjestu Druge HNL s 19 bodova, dva manje od vodećeg Rudeša koji ima utakmicu manje. Gorica je na 18, a Zagreb na 17 bodova, također s utakmicom manje.