Komentari 91

Skupili 50.000 potpisa: Žele Realu uzeti pet naslova LP-a

1

Real Madrid idući vikend pokušat će osvojiti svoj 11. naslov prvaka Europe. U međuvremenu mogli bi ostati bez pet naslova osvojenih između 1955. i 1960...

Preko 50.000 ljudi potpisalo je peticiju u kojoj traže da se Real Madridu oduzme pet naslova prvaka Europe. "Galacticosi" će idući tjedan odigrati finalnu utakmicu Lige prvaka protiv gradskih rivala Atletica, a u slučaju pobjede to bi im bio 11. naslov prvaka Europe.

Međutim, ukoliko prođe inicijativa pokrenuta na stranici change.com, Real bi mogao ostati bez polovine svojih naslova. Autor peticije je "Justicia Deportiva" što bi u prijevodu značilo Sportska pravda. U peticiji traže da se Realu oduzmu naslovi osvojeni između 1955. i 1960. Po autoru peticije, ti naslovi iako su pošteno osvojeni, nisu osvojeni u trenutnom formatu natjecanja, te zbog toga ne bi trebali biti važeći. Cijela peticija glasi:

"Želimo zatražiti da se zbog sporta i demokracije Realu oduzmu titule prvaka između tih godina. To tražimo jer smatramo da je Liga prvaka potpuno drugog formata od tog natjecanja".

Organizator peticije namjerava Uefi dostaviti peticiju kad prikupi 75.000 potpisa. Ovo nije prva peticija potpisivana protiv Reala, ove godine napravljena je peticija da odstupi predsjednik Reala Florentino Perez - međutim, ništa se nije dogodilo.