Slaven Belupo ispustio iz ruku osvajača Kupa Uefe

1

Momčad iz Koprivnice izgubila je 2-1 od ruskog Zenita na pripremama u Turskoj. Oba gola primili su u završnici, u posljednjih 15 minuta utakmice

Ni protiv aktualnog pobjednika Kupa Uefe i europskog Superkupa trener Slaven Belupa Mile Petković nije zaigrao drugačije nego dosad. Moćni Rusi bili su s druge strane, no Petković je i unatoč tome predstavio 22 igrača, među kojima i nekolicinu donedavnih juniora i trećeligaških igrača. I nije bilo posebnih problema, kao što ni rezultat nije nimalo loš. Dati priliku svima, pa i klincima, a opet izgubiti u samoj završnici od Zenita doista je važan rezultat.
Nakon 72 minute igre s po nekoliko šansi na obje strane, Slaven Belupo je poveo golom Mate Jajala iz slobodnog udarca. No vodstvo je bilo kratkoga vijeka. Petnaest minuta prije kraja Pavel Pogrebnjak je iskoristio pogrešku koprivničke obrane i izjednačio, a ruski reprezentativni napadač je bio strijelac i drugog gola. S ruba kaznenog prostora poslao je loptu iza leđa golmana Pelina.
- Iz ove utakmice moji su igrači mogli nešto i naučiti. Šteta što smo na kraju izgubili, ali taj Zenit je za nas svemirski brod - misli Mile Petković.
Za Zenit je zaigrao i Ivica Križanac, Omišanina je na poluvremenu zamijenio Fajzulin. Igrale su i ostale Zenitove zvijezde, odreda reprezentativci svojih država, što doista čini momčad koja je za hrvatske prvoligaše jedan potpuno drugi svijet.