Komentari 6

Slavlje Švicarske: Hrvatska U-21 ostala je bez Eura u Izraelu

1

Hrvatski U21 reprezentativci nisu uspjeli ponoviti uspjeh kolega iz A i U19 momčadi. Porazom od Švicarske 2-1 izgubili su i teroretsku šansu za Euro u Izraelu 2013.

Hrvatska reprezentacija ipak neće imati tri predstavnika na Europskim prvenstvima. Nakon je A-reprezentacija osigurala Euro još u studenom, a U19 reprezentacija prije nekoliko dana, isto nije uspjelo poći za rukom U21 uzrastu.

Momčad Ive Šuška u utakmici 6. kola skupine 5 izgubila je u Koprivnici od Švicarske 2-1 čime je dva kola prije kraja izgubila teoretske šanse za plasman na Euro u Izraelu sljedeće godine.

Reprezentativcima do 21 godine igrala je samo pobjeda protiv izravnog konkurenta Švciarske kako bi joj se približila na bod do drugog mjesta koje vodi u doigravanje (idu četiri najbolje momčadi). No to se nažalost nije dogodilo te su gosti pobjegli na nedostižnih sedam bodova.

Hrvatskoj su presudili naturalizirani Švicarci Haris Seferović  u 15. minuti te Josip Drmić koji je zabio za pobjedu u drugoj minuti sučeve nadoknade. Jedini gol za Hrvatsku zabio je Dejan Glavica u 70. minuti.

Upravo se ispostavila poslovica 'tko će kome, nego svoj svome' jer se na našu nesreću na suparničkoj strani našao napadač Züricha Drmić, nesuđeni hrvatski reprezentativac koji je nedavno izrazio želju za igranjem u 'kockastom' dresu.

- Činjenica je da sam ja rođen u Švicarskoj i da igram za U21-reprezentaciju zemlje u kojoj živim cijeli život. No, također moje srce jako kuca za Hrvatsku i, da vam budem iskren, odabrao bih Hrvatsku. Nije me još nitko kontaktirao iz Hrvatskog nogometnog saveza, ali ima još vremena. Takav poziv sigurno bih prihvatio - izjavio je Drmić.

Hrvatska do kraja kvalifikacija još igra protiv Gruzije i prvoplasirane Španjolske.