Slovaci pobjedom izborili drugi krug, Rumunji ispali

1

Pobjedom 28-23 u posljednjem kolu skupine A protiv Rumunjske, slovački rukometaši su izborili drugu fazu. U Zagrebu će igrati protiv Hrvatske

Peter Kukučka je junak slovačke pobjede (28-23) protiv Rumunja, pobjede vrijedne prolaska u drugi krug. Nakon što su Argentinci u ekshibiciji pobijedili Australiju (36-16), na red je došla utakmica koja je direktno odlučivala o putniku za Zagreb. Rumunji su do poluvremena bili na dobrom putu, u prvih 30 minuta uglavnom vodili, ali nastavak je u potpunosti pripao Slovačkoj. Nije baš da su lako došli do pobjede, ali ove je večeri sve išlo na njihov mlin. Konačnih pet golova viška možda i nisu najrealniji ishod, no to i nije važno. Sada znamo da će naši igrati protiv Slovačke.