Komentari 22

Slovačka opet pala: Hrvatska futsal reprezentacija na Euru!

6

Nakon 3-1 pobjede u Bratislavi hrvatska futsal reprezentacija je u uzvratnoj utakmici kvalifikacija pobijedila Slovačku u Dubrovniku 4-0 i izborila drugi uzastopni Euro

Malo smo nervozni jer smo pred vratima Eura, a tamo nismo dugo bili. Zadnje Europsko prvenstvo izborili smo prije 12 godina. Prošli put smo se kvalificirali kao domaćini, rekao je izbornik Hrvatske Mato Stanković uoči uzvrata sa Slovačkom.

No razloga za nervozu i bilo kakvu bojazan nije bilo potrebe jer je hrvatska futsal reprezentacija na uvjerljiv način izborila Europsko prvenstvo u Belgiji sljedeće godine! Nakon prve utakmice u Bratislavi hrvatski futsal nogometaši približili su se na korak do plasmana pobjedom od 3-1, a u večerašnjem uzvratu u Dubrovniku bili su još uvjerljiviji slavivši 4-0!

Hrvatska je uvjerljivo startala zahvaljujući dvama golovima Franka Jelovčića u 5. i 22. minuti, a najbolji strijelac Dario Marinović povisio je na 3-0 u 35. minuti. Sjajan nastup hat-trickom je okrunio Jelovčić postavivši konačni rezultat u 38. minuti golom sa svoje polovice u praznu mrežu.

Hrvatska će nakon osvajanja četvrtog mjesta u Hrvatskoj prošle godine, drugi put zaredom nastupiti na futsal Euru, koje će se održati od 28. siječnja do 8. veljače 2014. godine u belgijskom Antwerpenu.

O prvoj utakmici protiv Slovačke čitajte ovdje.