Komentari 16

Šariću opet mrvice, Žiži double double, Hezonja ubacio deset...

1

Od hrvatskih predstavnika u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta samo je Ivica Zubac s Clippersima pobijedio Knickse (135-132). Žižić je u porazu od Minnesote (118-103) dao 15 koševa, a Hezonja 10 za Blazerse

Ante Žižić (23) dobio je priliku i vrlo je dobro iskoristio! Iako su njegovi Cavaliersi izgubili od Minnesote (118-103), hrvatski je košarkaš na terenu proveo 24 i pol minute, a ubacio je 15 koševa uz 12 skokova i dvije asistencije, a od 7 šuteva iz igre pogodio ih je 6. S obzirom na to da je u zadnjih deset utakmica u prosjeku na terenu bio pet minuta, ovo je veliki pomak za našeg centra.

Solidno je odigrao i Mario Hezonja (24) koji u ozljedama poharanom Portlandu iskorištava situaciju i pokušava se nametnuti treneru Stottsu. U porazu od Miami Heata (122-111) zabio je deset koševa uz skok i asistenciju, a na terenu je proveo nepunih 20 minuta. Njegovoj momčadi za pobjedu nije bilo dovoljno ni 34 poena i 12 asistencija Lillarda te 21 koš i 18 skokova Hassana Whitesidea koji je bio motiviran protiv bivše momčadi s kojom se nije rastao u najboljim odnosima, a navijači su mu fućkali cijeli susret.

Valja istaknuti i odličnu partiju Slovenca Gorana Dragića koji je prihvatio svoju ulogu u Miamiju ove godine i s klupe uživa u svakom ulasku u igru. Ubacio je 29 poena uz 3 skoka i 13 asistencija u 29 i pol minuta na terenu. Ivica Zubac je s Clippersima slavio protiv Knicksa (135-132), a on je igrao 12 minuta te uzeo dva skoka i ubacio četiri poena.

NBA: New York Knicks at Los Angeles Clippers

Dario Šarić (25) u Phoenixu u zadnje vrijeme igra sve manje. U porazu od Memphisa na terenu je bio samo pet i pol minuta, a ubacio je poen i imao jedan skok. U Los Angelesu su Lakersi (106-99) dobili Pistonse, a LeBron James je imao triple double. Zabio je 21 koš uz 14 skokova i 11 asistencija za 35 minuta, dok je Derrick Rose za Detroit zabio 28 koševa uz tri skoka i pet asistencija.

NBA: Detroit Pistons at Los Angeles Lakers