Split razbio Sparse, za ostanak u ABA 1 borit će se na Gripama

Najbolji igrač Splita bio je Marin Marić sa 16 koševa i 10 skokova. Po 14 poena ubacili su Toni Perković i Roko-Leni Ukić, a 12 koševa postigao je Luka Babić. Majstorica je u četvrtak

Košarkaši Splita bili su u subotu u sjajnom šuterskom izdanju na gostovanju u Sarajevu, gdje su pobijedili domaći Spars s 84-64 (17-18, 22-17, 19-16, 26-13) i tako izborili 'majstoricu' u razigravanju za mjesto u ABA ligi.

Split je na poluvremenu vodio 39-35, da bi u nastavku momčad Mile Karakaša ubacila 45 poena, a primila samo 29 i tako došla do uvjerljive pobjede u kojoj su 'žuti' pogodili 15 trica iz 32 pokušaja.

Za domaću momčad su po 16 poena postigli Kamenjaš i Buza.

Odlučujuća utakmica na rasporedu je u četvrtak, 20. svibnja, na splitskim Gripama, a pobjednik će izboriti mjesto u ABA ligi za sljedeću sezonu.