Komentari 2

Sporting prošao dalje u 5. minuti sudačke nadoknade

1

Momčad Sportinga izbacila je nizozemski Twente, dok je Panathinaikos pobjedio prašku Spartu 3-0, te nadoknadio zaostatak od dva gola za prolaz

Momčad lisabonskog Sportinga eliminirala je nizozemski Twente iz kvalifikacija za Ligu prvaka zahvaljujući pogotku u 5. minuti sudačke nadoknade, dok je Panathinaikos u Ateni nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice 3. pretkola protiv praške Sparte. Twente, momčad koju vodi bivši engleski izbornik Steve McClaren, povela je u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka protiv Sportinga s 1-0 pogotkom Douglasa već u 2. minuti. Nizozemcima je takav rezultat bio dovoljan za prolaz s obzirom na za njih povoljnih 0-0 iz prvog susreta u Lisabonu. Twente je imao prolaz u rukama sve do pete minute nadoknade kada je konačnih 1-1 postavio Rui Patricio.
Panathinaikos je u Ateni pobijedio Spartu iz Praga s 3.0, čime je nadoknadio poraz 3-1 u prvoj utakmici. Strijelci za grčku momčad bili su Sarriegi u 45., Katsouranis u 54. i Salpingidis u 89. minuti. Mario Galinović odradio je u Panathinaikosu cijelu utakmicu, dok Ante Rukavina nije konkurirao za momčad. Manuel Pamić igrao je svih 90 minuta za goste.