Komentari 36

Status quo u Serie A: I Milan i Juventus slavili s po četiri gola

12

Juventus je u 35. kolu Serie A s 4-o definitivno gurnuo Novaru u Serie B. Milan je s 4-1 svladao Sienu. Dvije vodeće momčadi tablice ostale su na tri boda razlike

Juventus je s 4-0 počastio domaćina Novaru u 35. kolu talijanskog prvenstva. Slavio je i Milan 4-1 na gostovanju kod Siene i razlika između prve dvije momčadi Serie A ostala je nepromjenjena, tri doba prednosti za torinsku momčad.

Bianconeri još uvijek ne znaju za poraz i uvjerljivo grabe prema naslovu prvaka Italije. Koliko žele novi naslov pokazala je uvjerljiva predstava momačdi Antonia Contea.

Protiv Novare koja se već pomirila s povratkom u Serie B raspucali su se prvo Vučinić, pa potom i Boriello.

U nastavku je gol zabio i Vidal, a konačni je rezultat, 4-0, postavio pet minuta prije isteka vremena drugim golom na susretu Vučinić.

Dvostruki strijelac kod rossonera bio je Ibrahimović. Kod crno-bijelih iz Siene milanska je momčad slavila 4-1. Počasni je gol za domaćine u nastavku postigao Bogdani.

Mrežu Siene načeo je u prvom poluvremenu Cassano, a osim Ibrahimovića, zabijao je i Nocerino. Šveđanin je i dalje najbolji strijelac Serie A s 26 postignutih golova.

Inter se pošteno namučio protiv Cesene. Gosti su stigli u vodstvo u nastavku nakon što se u prvom poluvremenu mreže nisu tresle. Inter je pokušavao uporno izjednačiti, a onda je nesretno van Bergen postigao autogol. Nerazzurima je važnu pobjedu donio gol Zaratea u 73. minuti.Inter je tako uspio iščupati sva tri boda i poravnati se bodovno s Laziom i Napolijem koji je odigrao tek 2-2 s Romom, u borbi za treće mjesto, posljednje slobodno koje vodi u Ligu prvaka.

Cesena baš kao i Novara pomirila već sa statusom drugoligaša.

Serie A, 35. kolo:

Novara - Juventus 0-4 (Vučinić 16, 64, Borriello 40, Vidal 50)

Siena - Milan 1-4 (Bogdani 83 / Cassano 26, Ibrahimović 29, 90+4, Nocerino 90)

Inter - Cesena 2-1 (Von Bergen 59-ag, Zarate 72 / Ceccarelli 57)

Atalanta - Fiorentina 2-0 (Denis 11, Bonaventura 51)

Lecce - Parma 1-2 (Tomović 83 / Giovinco 67, Paletta 78)

Bologna - Genoa 3-2 (Portanova 24, Ramirez 37, Garics 67 / Palacio 59, Jorquera 77)