Komentari 13

Stipe Žunić ušao u finale kugle, Filip Mihaljević ipak nije uspio

2

Zadranin Stipe Žunić osigurao je nastup u finalu bacanja kugle u Rio de Janeiru. U kvalifikacijama je kuglu bacio 20,52 metra i izborio finale po rezultatu

Stipe Žunić u kvalifikacijama je bacio kuglu 20,52 metra i zauzeo osmo mjesto te se po rezultatu plasirao u finale Olimpijskih igara u bacanju kugle. Normu od 20,65 metara prebacilo je samo šest bacača, a daleko najbolji bio je Amerikanac Ryan Crouser prebacivši 21,59.

Stipi je nedostajalo 13 centimetara od norme, a drugi naš bacač Filip Mihaljević ostao je daleko od plasmana među 12 najboljih. Bacio je Filip 19,69 i zauzeo 21. mjesto u kvalifikacijama.

Stipe je svoj najbolji hitac izveo već u prvom pokušaju, a kasnije je bacao 20,47 te 20,32 metra. Iako nije prebacio normu, 20,52 bilo je dovoljno za finale koje je na rasporedu noćas u 1.30.

Žunićev osobni rekord na otvorenom je 20.68m, a postavio ga je prije dvije godine na Europskom prvenstvu u Zurichu gdje je zauzeo četvrto mjesto, dok je ove sezone najdalje bacio kuglu na 20.60m.