Komentari 34

Stiže drugi 'dragulj' s Kajzerice! Kačavenda potpisao za Dinamo

8

Mladi reprezentativac početkom tjedna trebao bi se priključiti treninzima 'plavih'. Iako se u posljednjem nastupu za Lokomotivu opet ozlijedio, zbog čega je i odgođen potpis ugovora

Nakon Luke Stojkovića (19), koji je dobio ovacije u debitantskom nastupu za Dinamo i pobjedi nad Spartom 3-1, hrvatski je prvak potpisao i s drugim "draguljem" iz Lokomotive Lukasom Kačavendom (20)!

Kako saznajemo, Kačavenda je na Maksimir stigao na posudbu do proljetnog dijela sezone s pravom otkupa i početkom idućeg tjedna trebao bi se priključiti treninzima "plavih". Iza Kačavende je teška ozljeda prednjih križnih ligamenata. Otkako se vratio, nije još uspio doseći razinu prije ozljede. Dinamo nije htio ništa riskirati, kupovati ga niti obvezati se na kupnju zbog njegovih sve češćih problema s ozljedama pa je opravdano prvo odlučio dovesti ga na posudbu. Ako se dokaže treneru Jakiroviću i pokaže da su ozljede iza njega, 'modri' ga mogu otkupiti za tri milijuna eura.

Mladi reprezentativac tjednima je na pragu prelaska u Dinamo, i Stojković i on čak su propustili Lokomotivine pripreme u Nizozemskoj čekajući transfer, ali kako dogovora s "plavima" nije bilo, počeli su sezonu u dresu lokosa.

Lokomotiva i Dinamo sastali se u 15. kolu HT Prve lige

U posljednjoj utakmici, protiv Rijeke, Kačavenda se ozlijedio i izišao iz igre, zbog čega je Dinamo uzeo još koji dan da razmisli o poslu, upitan je bio i Lukasov liječnički pregled, nagađalo se da bi ga Dinamo mogao kupiti pa ostaviti na posudbi u Lokomotivi, no dan nakon pobjede nad Spartom i približavanja skupini Europske lige, i taj je posao sklopljen.

Kačavenda je ove sezone u četiri utakmice igrao 166 minuta i jednom asistirao, a prošle je sezone u 16 nastupa imao jednu asistenciju. Sve to nakon što se u veljači vratio na teren poslije prijeloma noge. Prije te teške ozljede imao je ponudu Genoe od osam milijuna eura i odbio ju je.

Neslužbeno, Kačavenda i Stojković Dinamo će u paketu stajati 5,6 milijuna eura.