Komentari 8

Subašić ponovo obranio penal, ali Monaco je izgubio od Lyona

1

Monaco je ostao četiri boda iza vodeće Nice u francuskoj Ligue 1 nakon domaćeg poraza od Lyona 3-1 u kojemu je hrvatski reprezentativni golman Danijel Subašić obranio penal

U derbiju 18. kola nogometnog prvenstva Francuske u nedjelju je Subašićev Monaco na domaćem terenu protiv Lyona poražen 3-1.

Za Lyon su zabili Rachid Ghezzal (29'),  Mathieu Valbuena (65') i Alexandre Lacazette (87'), a strijelac za domaćine bio je Tiemoué Bakayoko (70).

Monaco je od 39. minute imao igrača manje jer je isključen Benjamin Mendy. Također, reprezentativni vratar Danijel Subašić u 56. minuti je obranio penal kojeg je izveo najbolji strijelac Lyona Alexandre Lacazette. To mu je šesti obranjeni penal od posljednjih devet u prvenstvu.

Caen je pobijedio Metz 3-0, a hrvatski napadač Ivan Santini je u 61. minuti pogodio za 2-0. Preostala dva gola za Caen postigli su Yann Karamoh (20) i Pape Sane (90+3), a Santini je ostao najbolji strijelac kluba sa 8 golova.

Vodeća Nice dobila je Dijon sa 2-1, a oba gola za domaćine zabio je Mario Balotelli (32-pen, 50), dok je Marseille svladao Lille 2-0.