Komentari 607

Sudac poklonio penal Barci: City pao s dva gola u mreži...

12

Nogometaši Barcelone nakon prvih 90 minuta na Etihadu praktički su osigurali četvrtfinale LP-a slavivši 2-0 kod Cityja. Ostat će sporan penal kojeg je zabio Messi

Leo Messi je u 53. minuti pobjegao Cityjevoj obrani, a Martinu Demichelisu, kako bi spriječio izgledan gol, nije preostalo ništa nego da ga sruši. Sudac Eriksson ekspresno je isključio braniča Manchester Cityja, što nije bilo sporno s obzirom da je bio zadnji čovjek obrane, ali penal je izazvao mnogo kontroverzi.

Iako je Messi pao u kazneni prostor, na snimci se vidi da je kontakt nastao još izvan 16-erca te je glavni sudac poklonio penal Barceloni. Argentinski majstor zabio je za vodstvo Katalonaca na Etihadu te je okrenuo utakmicu u korist gostiju. Manchester City od tog trenutka je praktički izgubio šansu za povratak u utakmicu te je Barcelona na kraju slavila 2-0.

'Građani' su se tako praktički oprostili od mogućeg četvrtfinala Lige prvaka već nakon prvih 90 minuta jer teško će nadoknaditi zaostatak na Nou Campu za tri tjedna.

Momčadi koje su se po prvi put međusobno susrele, u prvom poluvremenu su podbacile, a Barca je tek prvi put puknula u 31. minuti. Nakon poluvremena za zaborav, uspavanku je u nastavku prekinuo već spomenuti Demichelis i vratio Barcelonu u život. Vodstvo je dalo krila Kataloncima, koji su prijetili preko Alvesa u 68. minuti te u 81. kad im je sudac poništio gol zbog sumnjivog zaleđa. City je svoju rijetku priliku zapucao u 77. minuti kad je Silva sjajno pucao, ali ravno u Valdesa.

Pobjedu gostiju potvrdio je Daniel Alves u 90. minuti zavukavši loptu kroz noge Hartu za 2-0.

Manchester City - Barcelona 0-2 (Messi 54., Dani Alves 90.)