Komentari 38

Šuplja Hajdukova obrana olakšala posao Dinamu...

1

Bukureštanski Dinamo svladao je Hajduk 3-1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Eurolige. Greške obrane i golmana bijelih obile su im se o glavu...

Nogometaši Hajduka izgubili su na gostovanju u Rumunjskoj 3-1 od Dinama iz Bukurešta. Na Poljud se vraćaju s dohvatljivim zaostatkom, no ono što treba brinuti splitsku momčad je neshvatljiva naivnost i propusnost obrane koja je davala previše prilike Dinamovim napadačima. Hajduk se na početku utakmice nije ni pošteno zagrijao, a već su gubili 1-0. Nakon dvije izgledne situacije Dinama u prvim minutama, treću su uspjeli iskoristiti. Torje se našao 'oči u oči' s Subašićem koji ga ruši u 16-ercu nakon čega sudac svira penal. Andrei Cristea siguran je strijelac s bijele točke za furiozan start domaćina. Nakon šokantnog starta Hajduk je živnuo. Napadi su najčešće sijevali s lijeve strane, a izglednu priliku ne uspijeva realizirati Ibrčičić čiji udarac skida Dinamov golman Curca. Uskoro nakon toga, Anas Sharbini imao je najveću šansu za izjednačenje, ali nonšalatno puca pored praznog gola. Kako to obično biva, promašaji Hajduka kažnjeni su ekspresno na drugoj strani. Garat je u 40. minuti iskoristio poklon Subašića koji se sav sapleo oko svoje osi, a Dinamo povisuje na 2-0. Dinamo u drugom dijelu pritišće, a sad Hajduk zabija. Zlata vrijedan gola zabija Marin Tomasov koji loptu šalje kroz Dinamove braniče za smanjenje vodstva domaćina na 2-1. No, slavlje je potrajalo samo pet minuta. Djakaridja Kone topovskim je udarcem utišao 'bile' za visoko vodstvo od 3-1. U završnici je Hajduk mogao doživjeti potop, no uspijevaju rasčistiti loptu sa same gol-linije.
Rezultat od 3-1 pruža Hajduku šansu u uzvratu koji se igra za tjedan dana u Splitu, ali misle li učiniti podvig moraju ozbiljno poraditi na obrani koja je 'plivala' na sve strane.

Dinamo (B) – Hajduk 3-1 (Cristea 6-11n, Garat 40, Kone 79 / Tomasov 64)