Komentari 3

Svi Hrvati igrali, Chelsea i Manchester Utd. pobijedili

1

U prve četiri utakmice 'Boxing Daya' Manchester United i Chelsea su pobijedili, dok su klubovi naših igrača lošim rezultatima produbili krizu

Portsmouth našeg Nike Kranjčara teško je poražen na domaćem terenu od West Hama, a Tottenham Luke Modrića i Vedrana Ćorluke nastavio je s lošim igrama u Premiershipu. Spursi su kod kuće remizirali s Fulhamom. United se nakon osvajanja Svjetskog klupskog prvenstva vratio redovitim obvezama u engleskoj nogometnoj ligi. Umorni od putovanja iz Japana, u 19. su se kolu mučili na gostovanju kod Stokea. Sve do 83. minute činilo se da će stadion Stokea ostati neosvojiva tvrđava za prvaka. Tada na scenu stupa napadački dvojac Berbatov - Tevez. Berbatov je s desnog ruba šesnaesterca ubacio na drugu stativu, a Tevez je s dva metra bez problema spremio loptu u mrežu. Argentinčev tek drugi gol ove sezone, no vrijedan ostanka u borbi za prvaka. Golu je prethodio crveni karton igrača Stokea Wilkinsona u 72. minuti. Drugi žuti dobio je zbog grubog starta na gležanj Ronalda.
- Prednost igrača je bila dobrodošla, no nije bila presudna. Što se tiče Teveza, ne znam hoće li ostati u početnoj momčadi. Vidjet ćemo - rekao je Ferguson nakon utakmice. Chelsea je na svom terenu pobijedio WBA golovima Drogbe i Lamparda. Didier Drogba prvi je put ove sezone počeo utakmicu u prvenstvu i odmah se to isplatilo Scolariju. Već u trećoj minuti zabio je za vodstvo 'bluesa'. Pobjedu je samo potvrdio Lampard u 45. minuti. Niko Kranjčar igrao je cijelu utakmicu za katastrofalni Portsmouth koji je 4-1 izgubio od West Hama. Ni dobra Nikina igra nije pomogla 'pompeyu' da izađe iz krize nakon odlaska Redknappa. Novi klub 'prljavog Harryja' također ne stoji dobro u prvenstvu. Tottenham je s našim nogometašima u sastavu od samog početka odigrao utakmicu bez golova s Fulhamom.

STOKE - MAN. UNITED  0-1 (Tevez 83)
CHELSEA - WBA 2-0 (Drogba 3, Lampard 45)
PORTSMOUTH - WEST HAM 1-4 (Belhadj 8; Collison 20, Cole 67, Bellamy 70, 83)
TOTTENHAM - FULHAM 0-0