Svjetski kup: Gustin, Perec i Pejčić ostale bez finala u Riju

1

Zagrepčanka Valentina Gustin bila je 34. u kvalifikacijama, Varaždinka Tanja Perec osvojila je 39. mjesto, a Snježana Pejčić bila je 56. u kvalifikacijama

Hrvatske streljašice Snježana Pejčić, Valentina Gustin i Tanja Perec, koje će predstavljati našu zemlju na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, na olimpijskoj su streljani ostale bez finala u disciplini zračna puška, na natjecanju za Svjetski kup održanom u subotu.

Zagrepčanka Valentina Gustin je s 413,7 krugova bila najbolja od tri hrvatske reprezentativke, a s tim je rezultatom osvojila 34. mjesto u kvalifikacijama. Za mjesto među osam najboljih koje su izborile nastup u finalu, trebao je rezultat od 417,5 krugova, što ga je postigla osmoplasirana Kineskinja Siling Yi.

Varaždinka Tanja Perec je osvojila 39. mjesto s 413 krugova, a Snježana Pejčič, brončana u ovoj disciplini s OI 2008. u Pekingu, bila je s 409,6 krugova 56. u kvalifikacijama.

No, za Pejčić je na ovom Svjetskom kupu daleko važniji nastup u malokalibarskoj pušci, u kojoj će predstavljati Hrvatsku na OI u Rio de Janeiru. a ta natjecanja započinju u četvrtak.