Komentari 5

Svjetsko prvenstvo u hokeju: Slovaci su izbacili Kanađane!

1

Slovaci su zabili odmah nakon sudačkog podbacivanja paka, četiri sekunde kasnije. Handzuš je preusmjerio ispred vratara Warda u gol udarac s plave linije Šekere

Premda totalni autsajderi, hokejaši Slovačke pobijedili su Kanađane 4-3 u prvome četvrtfinalnom srazu Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu...

U helsinškoj Hartwall Areni igrači Vladimira Vujteka bolje su ušli u utakmicu povevši 2-0 pogocima Tomaša Kopeckyja i Miroslava Šatana. Kanađani su se ipak uspjeli konsolidirati. Evander Kane je pretkraj prve trećine smanjio, a Jeff Skinner i Alexandre Burows do kraja druge trećine preokrenuli.

Umjesto da odrade posao do kraja, igrači Brenta Suttera opet su stali, te je Milan Bartovič iz novoga ubojitog kontranapada izjednačio na 3-3 u 54. minuti utakmice. Tada su Kanađani napokon reagirali agresivnije, ali ne igrom, već prekršajima. Mladi Ryan Nugent-Hopkins, prvi izbor lanjskog NHL drafta, najprije je opasno nabio suparničkog igrača, da bi dvije minute kasnije, taman nakon što se Edmontonov centar vratio na led, preopasno koljenom u noge Mikušu ušao kapetan kanadske reprezentacije Ryan Getzlaf. Dobio je kaznu isključenja do kraja utakmice (20 minuta) uz petominutnu vremensku kaznu.

Slovaci su zabili odmah nakon sudačkog podbacivanja paka, četiri sekunde kasnije. Michal Handzuš preusmjerio je ispred vratara Cama Warda u gol udarac s plave linije ponajboljega slovačkog igrača u Finskoj, braniča Andreja Šekere.

Rusi jači od Norvežana

Nakon što su slovački hokejaši na ledu senzacionalno pobijedili Kanadu 4-3, u prvom četvrtfinalnom ogledu Svjetskog prvenstva, polufinale su nakon njih izborili hokejaši Rusije...

S 5-2 (2-1, 0-1, 3-0) pobijedila je Rusiju reprezentaciju Norveške koja se odlično nosila s favoriziranim suparnikom do dvadeset minuta prije kraja. Mudro je Norveška koristila ono malo prilika na ogledu tijekom prve dvije trećine, te je nakon 40 minuta imala odličnih 2-2. Međutim, u posljednjem periodu igre Rusi su posve nadigrali suparnika i na kraju uvjerljivo slavili.

O događajima na ledu mnogo toga će reći udarci na vrata, pa su tako Rusi u tom prednjačili sa 45-21. U zadnjoj trećini su golove za Ruse postigli, te polufinale osigurali, Jemelin, Žerdev i Nikulin, a prije toga su norveškog vratara svladavali Ovečkin i Popov. Pogotke su za Norvešku postigli Skroder i Thoresen.

Recimo da će u polufinalu Slovačka igrati protiv pobjednika ogleda Švedska - Češka, dok Rusija čeka boljeg iz ogleda Finska - SAD.