Komentari 79

Talijani se mučili protiv Malte, Norveška pobijedila Bugarsku

1

U skupini H su, osim one u Osijeku, odigrane još dvije utakmice. Italija je minimalno slavila na Malti uz isključenje Bonuccija, a Norvežani su u Oslu dobili Bugarsku 2-1

Nogometna reprezentacija Italije uoči utakmice protiv Hrvatske na San Siru 16. studenog imala je naizgled lakši zadatak nego "kockasti"; gostovanje na Malti, no pretvorila ga je u pravo mučenje. Izabranici Antonija Contea dobili su domaćina tek 1-0 iako su 50 minuta bili s igračem više.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 23. minuti. Iz kornera koji je izveo Pasuqal nastala je prava gužva na petercu, a najspretniji je bio Graziano Pellè, napadač Southamptona, pogodivši mrežu za 1-0.

Samo četiri minute poslije vodećeg gola stvari za "azzurre" postale su još bolje jer je Mifsud isključen zbog starta na Florenziju, no nije to previše pomoglo gostima. Iako su uputili još 12 udaraca, od čega svega pet u okvir, nisu uspjeli zabiti, a stigla im je i kazna.

U 73. minuti Schembri je poveo kontru Malte, a Leonardo Bonucci kao zadnji ga je čovjek srušio i dobio izravan crveni karton, čime će ostati izvan konkurencije za utakmicu s Hrvatskom. Minimalna pobjeda ostavila je Talijane na stopostotnom učinku, ali zbog izdanja u ovoj utakmici Conte će imati pune ruke posla u sljedećih mjesec dana.

Dvoboj reprezentacija koje bi, prema svemu sudeći, trebale odlučivati o trećeplasiranoj momčadi skupine koja će ići u dodatne kvalifkacije, pripao je Norveškoj. Bugarska je, nakon poraza u Sofiji od Hrvatske, pala i u Oslu 2-1.

Tarik Elyounoussi doveo je domaćina u vodstvo već u 13. minuti nakon što je zaobišao bugarskog golmana Stojanova. Bugari su se vratili u 43. minuti golom glavom Nikolaja Bodurova, strijelca autogola protiv Hrvatske, no nisu uspjeli sačuvati remi. U 72. minuti Havard Nielsen zabio je pobjednički gol za domaćine koji tako sa šest bodova iz tri utakmice drže treće mjesto.