Komentari 65

Talijani su izvukli bod u Sofiji, Nizozemska zabila za 1-1 u 92.

1

Veliko su iznenađenje u svojim 'rukama' imali nogometaši Bugarske koji su u Sofiji na stadionu Vasil Levski odigrali 2-2 protiv Italije, iako su do 84. imali sva tri boda

Odigrane su i posljednje četiri utakmice subotnjeg dijela kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Veliko su iznenađenje u svojim 'rukama' imali nogometaši Bugarske koji su u Sofiji na stadionu Vasil Levski odigrali 2-2 protiv Italije, iako su do 84. imali sva tri boda. Italija je povela već u četvrtoj minuti kada je Jordan Minev pokušao izbiti jednu loptu i prevario svog golmana Mihajlova za 0-1. No, nisu klonuli duhom, domaćini, već su nošeni podrškom s tribina izjednačili već sedam minuta kasnije.

Ivelin Popov je snažno opalio s vrha šesnaesterca u donji lijevi kut za veliko slavlje na tribinama. Novih šest minuta kasnije Bugari su izveli sjajnu kontru. Milanov je ubacio u peterac, a Micanski je bio najprisebniji te u 17. minuti glavom pored dvojice talijanskih braniča zabija za vodstvo Bugara 2-1.

Hrabro su se držali domaćini u ostatku utakmice, no u 84. minuti Brazilac Eder u svom je debiju, nekih 26 minuta nakon što je ušao u igru, izjednačio na 2-2. Odlično se oslobodio braniča leđima okrenut te s ruba šesnaesterca sjajno pogodio u suprotni kut. Bio je to šok za Bugare, a Talijani su već u sljedećem napadu umalo zabili i za sva tri boda. Gabbiadini je dobro reagirao u šesnaestercu i bez razmišljanja opalio po golu. Bilo je to neprecizno, no Italiji je ovo 45. utakmica u nizu bez poraza

Sneijder opalio iz očaja

Veliko iznenađenje umalo su priredili i nogometaši Turske koji su u Nizozemskoj odigrali 1-1, iako su vodili do sudačke nadoknade. Burak Yilmaz zabio je u 37. minuti, a Nizozemci nisu nalazili rješenje kako zabiti sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Sneijder opalio s nekih 20 metara,a lopta na putu prema golu zakačila Huntelaara te promijenila smjer za erupciju oduševljenja u Amsterdam Areni

Hat-trick Edina Džeka

Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je 3-0 na gostovanju kod Andore, a sva tri gola zabio je Edin Džeko. 'Bosanski dijamant', kako tepaju igraču Manchester Cityja, zabijao je u 13., 49. te 62. minuti, a sva tri puta asistirao mu je Senad Lulić

Uvjerljiva Belgija

Belgija je pred svojim navijačima 'petardom' ispratila Cipar, a golove su zabijali Fellaini u 21. i 66., Benteke u 35., Hazard u 67. te Batshuayi u 80. minuti utakmice.