Komentari 100

Novi kiks Srba u kvalifikacijama za EP: Mađari ih šokirali...

Srbija je na stadionu Rajko Mitić u Beogradu dočekala Mađarsku. Pobjeda joj je donosila prvo mjesto i korak bliže plasmanu na prvo Europsko prvenstvo nakon 2000. godine, no još će se morati načekati. Bolan udarac zadali su im susjedi koji su u dvije minute utrpali dva gola i slavili 2-1 u petom kolu kvalifikacija.

Srbija je krenula silovito u susret, dominirala je od prve minute pa joj se posrećilo u desetoj minuti. Vlahović je imao zicer, jako loše je pucao, no Szalai je loptu ugurao u vlastitu mrežu.

Beograd: Odigrana je utakmica četvrtog kola skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine između nogometnih reprezentacija Srbije i Mađarske

Srpski reprezentativci su imali kontrolu nad susretom, no kao da su se uljuljkali u to vodstvo. Nije bilo previše uzbuđenja niti prilika, a onda šok u dvije minute. Prvo je Varga izjednačio na 1-1 u 34. minuti nakon velike greške srpske obrane, a ona se raspala opet dvije minute kasnije kada je Willy Orban ostao sam u petercu i zakucao loptu iza Vanje Milinkovića-Savića za 2-1 vodstvo Mađarske.

Golove pogledajte OVDJE

Do kraja utakmice igralo se praktički samo na mađarski gol, no Srbija je djelovala blijedo i bezidejno, nije uspjela stvoriti ozbiljniju šansu pa je doživjela bolan udarac pred svojom publikom.

Mađarska se s nova tri boda odvojila na vrhu s deset bodova, dok je Srbija drugoplasirana s tri boda manje. Na njihovu sreću, Crna Gora, koja ima dva boda manje, kiksala je protiv Litve (2-2) i propustila priliku ugroziti ih.

Srbi za tri dana gostuju kod Litve, a 14. listopada imat će priliku revanširat se Mađarima.