Komentari 2

Tipični Mourinho: Trebali smo dobiti barem 5-1...

1

Iako je prvu utakmicu u talijanskoj ligi na klupi Intera dobio zahvaljujući autogolovima protivnika, portugalski trener tvrdi da je Catania imala sreće

Nogometaši aktualnog talijanskog prvaka Intera u subotu su u dvoboju drugog kola Serije A pobijedili Cataniju na San Siru 2-1. Pobjeda također predstavlja 99. domaću utakmicu bez poraza u trenerskoj karijeri trofejnog portugalskog trenera Josea Mourinha. Niz je počeo još 2003. godine, kada je sjedio na klupi Porta.
- U prvom smo poluvremenu, dok nas je bilo 11 na terenu, igrali jako dobro. Dobili smo gol, no momčad je reagirala izvrsno i odmah izjednačila preko Quaresme (autogol nakon Quaresmina ubacivanja, op. a.). Catania je igrala svoju utakmicu, no mislim da je realan rezultat trebao biti 3-1, 4-1 ili 5-1 – izjavio je Portugalac dodavši:
- Čitao sam da Zenga najavljuje dolazak po pobjedu u Milano. No, na terenu to nisam primijetio.
Zenga je pak poručio Mourinhu da pretjeruje.
- Kakvih 5-1? Pa tri svoje najbolje i jedine prilike na utakmici stvorili su u posljednjih pet minuta. No dobro, nećemo polemizirati. Ja sam još uvijek mlad trener. Šutim i radim – kazao je nekad sjajni golman talijanske reprezentacije.
Inter je drugo poluvrijeme utakmice odigrao s igračem manje nakon što je u samoj završnici prvog dijela isključen Sulley Muntari. Gostujućeg igrača Tedesca odgurnuo je položivši mu ruku na glavu.