Komentari 99

Hrvatska je saznala protivnika: Španjolska u finalu Lige nacija!

9

'Vatreni' su nakon uzbudljive utakmice saznali protivnika za trofej Lige nacija. Španjolska je s 2-1 pobijedila Italiju, a odlučujući gol zabio je Joselu u 88. minuti. Finale Hrvatske i 'furije' se igra u nedjelju u 20.45 sati

Nogometaši Španjolske svladali su u polufinalu Lige nacija u nizozemskog gradu Enschedeu Italiju s 2-1 (1-1), te će u nedjelju igrati protiv Hrvatske u velikom finalu.

Golove za Španjolce zabili su Yeremi Pino (3. min) i Joselu (89. min), a za Talijane Ciro Immobile (11. minuta, penal).

UEFA Nations League - Semi Final - Spain v Italy

Španjolci su u mediteranskom okršaju zasluženo svladali Talijane, a sveopći dojam jest da su Španjolci daleko više željeli finale Lige nacija od Italije.

Još samo Španjolska! Evo kad i gdje Hrvatska igra finale...

Već u trećoj minuti Španjolci su iskoristili nonšalatnost najiskusnijeg talijanskog igrača Leonarda Bonuccia, koji je prvo izgubio loptu, a potom je premekano krenuo da je opet izbori pa je napadač Villareala Yeremy Pino  s lakoćom svladao Donnarummu.

Enschede: Susret Španjolske i Italije u polufinalu Lige nacija

Španjolsko vodstvo trajalo je svega osam minuta, a Talijani su izjednačili iz penala koji je dosuđen nakon što je debitant Robin Le Normand  igrao rukom. S bijele točke je pogodio Immobile.

Nikoga i nikad na planetu protivnički navijači nisu tako slavili kao što slave Modrića

Nakon dva gola u prvih 11 minuta očekivao se spektakl, no utakmica se pretvorila u kamilicu, o čemu svjedoči da su Talijani u prvom dijelu napravili jedan jedini prekršaj.

U 48. minuti ubačaj Asensia igrač Sociedada Mikel Merino iz velike blizine pogađa golmana Donnarummu, a u nastavku akcije Alvaro Morata iz blizine šalje loptu pored vrata. U 65. minuti napadač Sassuola Davide Frattesi potpuno je sam i s pet metara upućuje udarac koji čudesno brani vratar Unai Simon.

I onda, minutu prije kraja, kada su se očekivali produžeci, Španjolci su poveli s 2-1. Nakon velike gužve šut izvana je uputio Rodri, a lopti je znalački u mrežu skrenuo napadač Espanyola Joselu.

Ivanušec za 24sata: Moj zid je već spreman za ovu medalju, a Luka je baš nogometni fenomen

Hrvatska je u srijedu u Rotterdamu svladala domaćina Nizozemsku s 4-2 nakon produžetka.

Španjolske naslovnice vrište o Modriću: Još jedan spomenik!

U nedjelju u 15 sati će za broncu igrati u Enschedeu Nizozemska i Italija, a u 20.45 sati u finalu u Rotterdamu Hrvatska i Španjolska.

Španjolska - Italija 20.45 sati , De Grolsch Veste, Enschede
Španjolska
Pino 3', Joselu 88'
2 : 1
Italija
Immobile 11'
90+4'

Kraj utakmice.

90'

Još četiri minute sudačke nadoknade.

88'

GOOOOL! Španjolska je zabila za 2-1! Strijelac je Joselu, koji je ušao s klupe u 84. minuti umjesto Morate. Pospremio je loptu koja se odbija od bloka i zabio za vodstvo Španjolaca.