Tottenham dobio Fulham i izborio polufinale FA Cupa

1

Trener Tottenhama Redknapp, izazvao je na početku drugog poluvremena preokret izvukavši iz igre Niku Kranjčara i Benoita Assou-Ekotta

Nogometaši Tottenhama pobijedili su u ponovljenoj utakmici četvrtfinala Engleskoga nogometnog kupa Fulham na svom White Hart Laneu 3-1. Time je momčad Luke Modrića, Nike Kranjčara i Vedrana Ćorluke izborila polufinalni okršaj protiv Portsmoutha, koji će se 11. travnja, u nedjelju, igrati na Wembleyju Fulham je bio bolja momčad u prvom poluvremenu od neuvjerljivih domaćina, što su igrači Roya Hodgsona materijalizirali povevši 1-0 u 17. minuti pogotkom centarfora Bobbyja Zamore na lijepu asistenciju Damiena Duffa. Pravi preokret na terenu trener Tottenhama Harry Redknapp izazvao je na početku drugog poluvremena izvukavši iz igre Niku Kranjčara i Benoita Assou-Ekotta u zamjenu za Davida Bentleyja i Toma Huddlestonea. Garetha Balea povukao je na Kamerunčevo mjesto lijevog beka, a Luku Modrića s pozicije zadnjeg veznog igrača u ofenzivniju rolu, na lijevoj strani, koju je dotad popunjavao Bale. Kranjčara je na desnoj strani zamijenio Bentley, dok je Huddlestone zauzeo poziciju uz Wilsona Palaciosa u sredini umjesto Modrića. Bentley je izjednačio pogotkom iz slobodnog udarca već u drugoj minuti nastavka. Ubacio je desnom nogom s lijeve strane u idealnoj putanji. Lopta nije nikoga dirala prevarivši australskog golmana gostiju Schwarzera. Najbliže da je dodirne bio je Vedran Ćorluka. Za 2-1 zabio je krasnim volejem lijevom nogom Roman Pavljučenko u 60. minuti. Asistirao mu je Bentley. Napokon, konačan je rezultat šest minuta kasnije postavio Islanđanin Eidur Gudjohnsen, koji je zabio na lijepu asistenciju Luke Modrića. Tottenham, koji je u drugom poluvremenu dominirao, nije stao napadati niti nakon trećeg gola. Gosti su očito platili danak zamoru. Bila im je ovo peta utakmica u 13 posljednjih dana.