Komentari 97

Tottenham ispustio dva boda: Leicester pred osvajanjem PL-a

8

Apsolutni heroj današnje utakmice je Craig Dawson, branič West Bromwich Albiona. Dawson je prvo u 33. minuti postigao autogol za vodstvo Tottenhama 1-0 da bi se iskupio i zabio za poravnanje u 73.

Tottenham je danas trebao pobjedu protiv WBA kako bi ostao na pet bodova od Leicestera i kako bi se, pa makar minimalno, mogao nadati naslovu Premier lige. No izabranici Mauricija Pochettina odigrali su samo 1-1 s čvrstim WBA Tonyja Pulisa.

Nije tajna na koji način Tony Pulis vodi svoje momčadi, već godinama ima isti stil: teškim bedemima i defanzivom do bodova. Tako je izgledala i današnja utakmica. WBA se branio i kontra napadima pravio probleme Tottenhamu.

Apsolutni heroj današnje utakmice je Craig Dawson, branič West Bromwich Albiona. Dawson je prvo u 33. minuti postigao autogol za vodstvo Tottenhama 1-0 da bi se iskupio i zabio za poravnanje rezultata u 73. minuti.

Probao je Pochettino, uveo Masona, Sona i Chadlija, ali nije uspio zabiti do kraja utakmice iako je njegova momčad imala par dobrih prilika. Tony Pulis je vjerovao svojim igračima na terenu i iz tog razloga napravio samo jednu izmjenu u 90. minuti; iz igre je izašao Sessegnon, a ušao je Sandro.

WBA još uvijek nije matematički osigurao ostanak u Premier ligi nakon ove utakmice. No ima 41 bod i sasvim je sigurno da ćemo momčad iz West Bromwicha gledati i sljedeće sezone u najvišem rangu engleskog nogometa.

S druge strane, Tottenham je kiksao i propustio veliku priliku u borbi za naslov. Može se reći: Leicester polako slavi svoj prvi naslov prvaka Engleske.