Komentari 3

Tri gema Moriyi: Ivan 'express' Dodig u 2. kolu US Opena

1

Protivnik našem tenisaču u 1. kolu bio je Moriya, koji se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije. Za svega sat i 41 minutu Dodig je slavio rezultatom 6-0, 6-1, 6-2

Hrvatski tenisač Ivan Dodig ekspresno je izborio 2. kolo posljednjeg Grand Slam turnira sezone, US Opena, koji se iduća dva tjedna igra na betonskim terenima Flushing Meadowsa...

Protivnik našem tenisaču u 1. kolu bio je Japanac Hiroki Moriya, koji se do glavnog turnira probio kroz kvalifikacije. Za svega sat i 41 minutu igre Dodig je slavio rezultatom 6-0, 6-1, 6-2.

Meč je zbog kiše bio prekinut u prvom gemu prvog seta i to u trenutku kada je Dodig spašavao svoj servis. Isti je po povratku dobio, te u manje od 20 minuta odjurio do 1-0 vodstva u setovima. U drugom setu slična priča, samo je ovoga puta Moriya uspio doći do gema. U trećem je osvojio "čak" dvostruko više gemova nego u drugom setu.

Konačna statistika otkriva da je Dodig spasio svih pet break-lopti koje je Japanac izborio, ali i da je realizirao čak sedam od 14 ponuđenih. Zanimljivo, Moriya je u prva dva seta osvojio manje poena nego Dodig samo u prvog (27-25).

Dodig će u 2. kolu US Opena igrati protiv olimpijskog pobjednika i 3. nositelja u New Yorku - Škota Andyja Murrayja. Britanac je sa 6-2, 6-4, 6-1 bio bolji od Rusa Alexa Bogomolova Jr. u 1. kolu. Bit će to prvi međusobni susret Dodiga i Murraya.