Komentari 6

Tri medalje mladih hrvatskih boraca na EP za mlađe kadete

2

Jan Flegar iz Bistre u konkurenciji do 30 kg pobijedio je u pet borbi i stao na najviše postolje. Ana Štimac je u konkurenciji do 48 kg osvojila srebro, dok je Lucija Jelić do 33 kg osvojila broncu

Na 3. Europskom taekwondo prvenstvu za mlađe kadete (10 i 11 godina) u Turskoj Antalayi mala hrvatska ekipa od pet natjecatelja uzela je tri medalje. Ana Štimac iz Pantere je u konkurenciji do 48 kg izgubila u finalu i osvojila srebro, dok je Lucija Jelić do 33 kg nakon dvije dobivene borbe tijesno izgubila u polifinalu i osvojila broncu.

Jan Flegar iz Bistre u konkurenciji do 30 kg pobijedio je u pet borbi i stao na najviše postolje. Nela Puhalo (33 kg) i Mara Samaržija (27 kg) ostale su bez medalja.

Uspjeh je tim veći uzme li se u obzir da im je ovo prvi veći turnir s udarcima u glavu, s obzirom da je Hrvatska jedna od samo četiri zemlje u svijetu koje modificiraju WTF pravila za mlađe od 12 godina (zabranjeni udarci u glavu).

- S djecom smo išli na manje turnire po Srbiji, Njemačkoj, Austriji da bi se probali boriti po WTF pravilima kakva vrijede u ostatku svijeta, i što ih na kraju krajeva čeka sljedeće godine kad uđu u kadete - rekla je Erna Vujasinović, trenerica TK Pantera.