U 1/8 finala Zagreb mora bolje: Napad je loš, a Mađari su jaki

4

Obrana jako dobra, ali napad ispod potrebne razine i Zagreb PPD u Areni je minimalno poražen od njemačkog Flensburga, ali poraz Celja znači da se ide dalje u Ligi prvaka. Za peto mjesto slijedi veliki okršaj u Szegedu

Rukometaši Zagreba PPD izgubili su 21:22 kod kuće od Flensburga u 13. kolu skupine B Lige prvaka, ali pobjeda PSG-a u Celju znači da unatoč porazu od Nijemaca Zagreb ide u osminu finala.

Slijedeći LP ispit Zagrepčani imaju u Szegedu, a ni tamo kod favoriziranih Mađara ne igraju za kikiriki i estetski dojam nego za eventualno peto mjesto u skupini. Ako se situacija na tablici ne promijeni u osmini finala protivnik će biti još jača mađarska momčad, Veszprem. Nije neprolazno, ali će biti jako teško.

Sa Flensburgom nije funkcionirao igrač više (sjajan kontra danskog Skjerna), a trener Branko Tamše nije s nekim guštom analizirao ni reakcije njegovih igrača na odbijene lopte.

Zagreb: PPD Zagreb ugostio SG Flensburg Handewitt u 13. kolu EHF Lige prvaka

Obrana 6-0 (rotacija Bičanić-Vekić) bila je posve OK, posebno s obzirom na kvalitetu Hampusa Wannea, Johannesa Golle i ostalih majstora iz njemačkog sastava od kojih je devet primljenih golova u prvom poluvremenu (11-9 za Zagreb) zapravo odličan defanzivni učinak.

Frka je počela kad je počeo nastavak. Šest minuta bez gola, 4-0 Nijemaca pod dirigentskom palicom Jima Gottfridssona te uz odličnu partiju BiH vratara Benjamina Burića (za Zagreb pivota igra njegov brat blizanac; braća Burić zovu se - Benjamin i Senjamin).

Raspoložen je bio i Slovenac na Zagrebovom golu, Urh Kastelic, a najefikasniji Zlatko Horvat (5-2) i David Mandić (4).  Sve skupa nedovoljno, posebno u napadu, za bilo što više od poraza. Minimalnog, ali ipak poraza.

Ali na kraju dana i sa tom 'nulom' hrvatski je prvak u osmini finala najjačeg rukometnog natjecanja na svijetu. Poraz i prolazak u LP... Zagrebova euro-čaša ipak je - polupuna.