Komentari 40

Ubojiti Griezmann i Mandžina asistencija za slavlje Atlética

4

Rayo Vallecano gostovao je u Madridu u 20. kolu Primere i pružio dobar otpor Atléticu, ali nije mogao izbjeći poraz (3-1) u koji je Mandžukić ugradio asistenciju

Antoine Griezmann bio je udarna igla Atlética u utakmici protiv Rayo Vallecana. Bask s francuskom putovnicom došao je do brojke od deset golova u Primeri i omogućio "rojiblancosima" da dođu do pobjede 3-1 na Vicente Calderónu.

Simeonova momčad dominantno je otvorila utakmicu i imala dva gola prednosti nakon samo 20-ak minuta igre. U 12. minuti Griezmann je zabio svoj prvi gol na utakmici nakon što su igrači Raya izgubili loptu u zadnjoj liniji. S desetak metara udaljenosti Francuz je pogodio lijevi donji kut gostujućeg gola.

Mario Mandžukić pokazao je sjajan osjećaj za prostor u 22. minuti kada je okrenut leđima glavom proigrao Griezmanna koji je ušao u prazan prostor i na sličan način kao i kod prvog gola zabio za 2-0.

Rayo je tada izgledao kao momčad koja domaćinu tek može ponuditi malo jači trening, no brzo su se vratili u utakmicu kada je Roberto Trashorras s ruba šesnaesterca precizno pogodio za 2-1 u 35. minuti.

Početkom nastavka potencijalni povratak Raya spriječio je upravo njegov igrač Manucho Gonçalves koji je u 56. minuti nakon kornera zabio autogol .

U drugom dijelu Griezmann je imao nekoliko šansi za hat-trick , pogodio je i stativu , ali ipak nije uspio zabiti i treći put. Ovako je svejedno pretekao Mandžukića na klupskoj ljestvici strijelaca koji ima osam golova, a Atlético je zadržao tri boda minusa za Barcelonom i četiri za Realom.

Hrvatski reprezentativac u igri je bio do 70. minute kada ga je zamijenio Fernando Torres . Španjolac je imao jednu čistu situaciju pred Rayovim golmanom Tonom , ali spetljao se u ključnom trenutku.