Komentari 112

Euro ili filmski festival? Uefa je režirala suze, Nijemci poludjeli

1

Uefa je snimila njemačku navijačicu kako plače tijekom intoniranja himni u utakmici Njemačke i Italije. Pustila je video nakon gola za 2-0. To nije prvi put da Uefa "vara"

Mario Balotelli zabio je drugi gol Njemačkoj u 36. minuti utakmice polufinala Eura. Milijuni gledatelja pred televizijskim ekranima vidjeli su njemačku navijačicu kako grca u suzama. No to je bila obična Uefina prevara.

I sami su priznali da su režirali suze. Njemačka je navijačica zapravo zaplakala tijekom intoniranja njemačke himne. Uefa je njezine ranije snimljene suze pustila u izravni prijenos tako da se činilo kao da navijačica plače zbog Balotellijevog gola, piše njemački Sueddeutsche Zeitung.

Navijačica je dobila brojne poruke od prijatelja i rodbine koji su je pitali je li zaista bila toliko potresena zbog golova koje je Njemačka primila. Uefa je vrlo brzo priznala da je režirala suze, a Nijemci su poludjeli.

- Ovo je nečuveno! Šokirani smo! - rekao je glavni urednik ARD-ovih prijenosa s Eura Joerg Schoenenborn.

I to nije prvi put da Uefa režira i zapravo "vara" gledatelje. Isto su napravili i s njemačkim izbornikom Joachimom Löwom. Ranije snimljene scene Löwa pustili su tijekom prijenosa uživo na utakmici Njemačke i Nizozemske.