Komentari 9

Uh, kakvo dodavanje! Žižić do učinka karijere kod Ivice Zupca

1

Ante Žižić dobivao je mrvice za Cleveland u dosadašnjem dijelu sezone, no protiv Lakersa mu se otvorila prilika koju je sjajno iskoristio i došao do učinka karijere u NBA-u. Ipak, pretrpio je poraz

Ante Žižić sjajno je iskoristio 20 minuta koje je dobio od trenera Tyronna Luea na gostovanju Clevelanda kod LA Lakersa. Splićanin je za 20 minuta zabio 15 poena i pridodao sedam skokova i dva bloka, što mu je učinak karijere u NBA ligi.

Posebno je atraktivna bila akcija pred kraj druge četvrtine u kojoj je LeBron James bez gledanja asistirao hrvatskom centru za zakucavanje.

James je imao 24 poena, deset skokova i sedam asistencija, ali Lakersi su ipak iznenadili Cavalierse i pobijedili 127-113. Ivica Zubac kod pobjednika je dobio svega šest minuta na parketu i nije uputio šut, ali je prikupio jedan skok i dvije ukradene lopte. Najefikasniji kod domaćina bio je Julius Randle s 36 poena, 14 skokova i sedam asistencija.

Sjajnu utakmicu odigrao je i Dario Šarić za svoju Philadelphiju koja je razbila Brooklyn u gostima 120-97. Šibenčanin je za 24 minute utrpao 18 poena i imao šest skokova, tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

Joel Embiid zabio je najviše kod Sixersa, 21 poen, a na drugoj strani D'Angelo Russell zabio je 26 koševa.

Bojan Bogdanović bio je među najraspoloženijim igračima Indiane koja je u drugom poluvremenu okrenula zaostatak kod Bostona i došla do pobjede 97-99. Mostarac je u 29 minuta zabio 14 poena uz tri skoka i asistencije te jednu ukradenu loptu.

Victor Oladipo utrpao je 27 poena za Pacerse, a Marcus Smart kod Celticsa zabio je 20.