Komentari 20

United lako s Villom, Rooney četvrti strijelac u povijesti lige

5

Manchester United otvorio je 32. kolo Premiershipa pobjedom nad Aston Villom 4-1. Rooney je zabio dva gola i preskočio Lamparda na ljestvici najboljih strijelaca (171)

Nogometaši Manchester Uniteda oporavili su se od poraza u derbiju sa Cityjem prije nekoliko dana te su na svojem Old Traffordu bez poteškoća svladali Aston Villu 4-1.

Moyesova momčad stigla je do 16. pobjede u prvenstvu u 32. kolu, a utakmicu je obilježio Wayne Rooney. Napadač Uniteda zabio je dva gola (u 20. i 45. minuti) te je postao četvrti najbolji strijelac u povijesti Premier lige. Sa 171 golom preskočio je Franka Lamparda (170 golova), a ispred njega su Alan Shearer, Andy Cole i Thierry Henry.

No Old Trafford i u ovoj utakmici pretrpio je šok kad je Aston Villa povela u 13. minuti sjajnim golom Westwooda iz slobodnog udarca u 13. minuti. Rooney se do poluvremena pobrinuo za preokret, a drugi gol zabio je iz penala.

U nastavku utakmice 'crveni vragovi' potvrdili su pobjedu golovima Mate u 58. i Hernandeza u prvoj minuti sudačke nadoknade. Pobjedom je United smanjio zaostatak za šestoplasiranim Tottenhamom na dva boda, no Spursi imaju i utakmicu manje.